
Rubick: counteri și build în Dota 2
Rubick în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Rubick
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Faerie Fire
Cizme
- 11 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 9 minInfused Raindrops
- 21 minBlink Dagger
- 22 minAether Lens
- 25 minGlimmer Cape
- 25 minForce Staff
- 29 minEul's Scepter of Divinity
- 31 minAghanim's Shard
- 34 minAghanim's Scepter
Talente
- 1.5x bonusuri pentru Curiosity 0 %+40% amplificare pentru vrăjile furate 100 %25
- +12% reducere a daunelor pentru Fade Bolt 0 %Telekinesis cauzează 300 daune la aterizare 100 %20
- -40% cost de mana pentru vrăjile furate 64 %-4 s de repaus pentru Fade Bolt 36 %15
Ordinea abilităților
- niv. 7Fade Bolt
- niv. 10Arcane Supremacy
- niv. 15Telekinesis
- Poziția 4: Support47 %
- Poziția 5: Hard Support34 %
- Poziția 2: Mid Lane17 %
Puternici împotriva lui Rubick
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,4% | 52,1 % | 3.817 | |
| +2,2% | 52,3 % | 2.049 | |
| +2,2% | 50,6 % | 3.861 | |
| +2,0% | 51,8 % | 2.238 | |
| +2,0% | 45,1 % | 6.056 | |
| +1,9% | 49,2 % | 1.511 | |
| +1,8% | 46,9 % | 426 | |
| +1,6% | 54,9 % | 11.111 | |
| +1,5% | 50,7 % | 3.744 | |
| +1,5% | 52,4 % | 8.184 | |
| +1,4% | 55,9 % | 811 | |
| +1,4% | 53,2 % | 1.126 |
Rubick e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,2% | 57,2 % | 4.622 | |
| +4,3% | 53,8 % | 2.342 | |
| +3,3% | 57,0 % | 1.605 | |
| +2,4% | 56,3 % | 1.079 | |
| +2,1% | 52,6 % | 6.342 | |
| +2,0% | 53,9 % | 2.563 | |
| +1,9% | 53,8 % | 3.417 | |
| +1,9% | 52,5 % | 5.008 | |
| +1,8% | 53,4 % | 5.343 | |
| +1,7% | 49,3 % | 10.898 | |
| +1,7% | 51,1 % | 8.920 | |
| +1,7% | 54,9 % | 2.517 |
Cu cine este Rubick mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,5% | 55,6 % | 662 | |
| +2,3% | 52,2 % | 999 | |
| +2,3% | 49,5 % | 657 | |
| +2,3% | 50,2 % | 3.277 | |
| +2,1% | 48,4 % | 1.921 | |
| +2,0% | 49,7 % | 638 | |
| +1,9% | 47,5 % | 2.701 | |
| +1,8% | 52,6 % | 2.558 | |
| +1,8% | 48,9 % | 1.484 | |
| +1,8% | 55,9 % | 887 | |
| +1,6% | 53,5 % | 8.595 | |
| +1,5% | 44,9 % | 2.510 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











