
Rubick: counteri și build în Dota 2
Rubick în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Rubick
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Faerie Fire
Cizme
- 11 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 9 minInfused Raindrops
- 21 minBlink Dagger
- 22 minAether Lens
- 25 minGlimmer Cape
- 25 minForce Staff
- 29 minEul's Scepter of Divinity
- 31 minAghanim's Shard
- 34 minAghanim's Scepter
Talente
- 1.5x bonusuri pentru Curiosity 0 %+40% amplificare pentru vrăjile furate 100 %25
- +12% reducere a daunelor pentru Fade Bolt 0 %Telekinesis cauzează 300 daune la aterizare 100 %20
- -40% cost de mana pentru vrăjile furate 64 %-4 s de repaus pentru Fade Bolt 36 %15
Ordinea abilităților
- niv. 7Fade Bolt
- niv. 10Arcane Supremacy
- niv. 15Telekinesis
- Poziția 4: Support50 %
- Poziția 5: Hard Support30 %
- Poziția 2: Mid Lane19 %
Puternici împotriva lui Rubick
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,4% | 54,3 % | 2.389 | |
| +2,0% | 51,2 % | 6.832 | |
| +1,8% | 48,9 % | 5.104 | |
| +1,7% | 48,4 % | 3.315 | |
| +1,7% | 51,5 % | 8.154 | |
| +1,6% | 51,6 % | 6.979 | |
| +1,6% | 47,5 % | 3.624 | |
| +1,5% | 55,1 % | 15.889 | |
| +1,5% | 52,0 % | 5.959 | |
| +1,5% | 54,2 % | 10.319 | |
| +1,5% | 49,0 % | 3.850 | |
| +1,5% | 53,3 % | 5.542 |
Rubick e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,0% | 59,1 % | 6.716 | |
| +4,7% | 52,2 % | 3.325 | |
| +4,1% | 58,1 % | 1.569 | |
| +3,7% | 56,0 % | 4.600 | |
| +3,4% | 60,7 % | 725 | |
| +3,3% | 53,5 % | 3.669 | |
| +2,9% | 45,8 % | 1.506 | |
| +2,6% | 50,9 % | 15.620 | |
| +2,4% | 53,8 % | 8.817 | |
| +2,2% | 52,2 % | 5.051 | |
| +1,9% | 53,5 % | 5.822 | |
| +1,9% | 52,5 % | 29.811 |
Cu cine este Rubick mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,0% | 52,1 % | 1.074 | |
| +1,7% | 48,7 % | 1.531 | |
| +1,7% | 49,4 % | 1.263 | |
| +1,7% | 57,7 % | 1.133 | |
| +1,6% | 53,2 % | 8.278 | |
| +1,6% | 50,2 % | 3.193 | |
| +1,5% | 51,8 % | 3.577 | |
| +1,4% | 52,5 % | 2.177 | |
| +1,3% | 49,1 % | 4.284 | |
| +1,3% | 52,5 % | 2.152 | |
| +1,3% | 50,0 % | 2.856 | |
| +1,2% | 50,8 % | 2.651 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











