
Winter Wyvern: counteri și build în Dota 2
Winter Wyvern în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Winter Wyvern
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Faerie Fire
Cizme
- 12 minArcane Boots
- 39 minGuardian Greaves
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 21 minBlink Dagger
- 26 minGlimmer Cape
- 30 minForce Staff
Talente
- +60 viteză de atac pentru Winter's Curse 27 %1 s de năucire pentru Splinter Blast 73 %25
- +10% încetinire pentru Arctic Burn 20 %+100 daune pentru Splinter Blast 80 %20
- +3 s de efect negativ pentru Arctic Burn 25 %+175 rază de spulberare pentru Splinter Blast 76 %15
Ordinea abilităților
- niv. 9Arctic Burn
- niv. 10Splinter Blast
- niv. 15Cold Embrace
- Poziția 5: Hard Support69 %
- Poziția 4: Support26 %
Puternici împotriva lui Winter Wyvern
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,2% | 53,1 % | 2.727 | |
| +3,7% | 50,3 % | 3.183 | |
| +3,4% | 55,1 % | 2.578 | |
| +3,1% | 51,3 % | 2.005 | |
| +2,7% | 50,9 % | 3.356 | |
| +2,7% | 54,6 % | 3.546 | |
| +2,5% | 53,6 % | 10.257 | |
| +2,4% | 54,0 % | 4.499 | |
| +2,2% | 53,8 % | 7.438 | |
| +2,2% | 54,8 % | 1.680 | |
| +2,2% | 52,6 % | 9.061 | |
| +2,1% | 55,3 % | 1.630 |
Winter Wyvern e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,3% | 57,7 % | 2.550 | |
| +4,5% | 51,8 % | 1.159 | |
| +4,1% | 51,1 % | 7.559 | |
| +3,8% | 47,3 % | 698 | |
| +3,4% | 50,6 % | 6.519 | |
| +3,3% | 54,5 % | 1.087 | |
| +3,1% | 54,7 % | 3.750 | |
| +2,8% | 50,9 % | 2.148 | |
| +2,6% | 52,8 % | 1.993 | |
| +2,4% | 49,5 % | 9.860 | |
| +2,4% | 52,5 % | 701 | |
| +2,3% | 50,8 % | 1.706 |
Cu cine este Winter Wyvern mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,2% | 58,6 % | 923 | |
| +3,8% | 56,3 % | 3.794 | |
| +3,4% | 51,5 % | 808 | |
| +3,4% | 50,5 % | 1.220 | |
| +3,1% | 52,2 % | 2.328 | |
| +2,9% | 50,6 % | 2.276 | |
| +2,7% | 52,4 % | 8.845 | |
| +2,6% | 54,8 % | 3.659 | |
| +2,5% | 58,1 % | 1.016 | |
| +2,4% | 49,8 % | 2.973 | |
| +2,2% | 54,6 % | 1.054 | |
| +2,2% | 52,9 % | 1.676 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











