
Crystal Maiden: counteri și build în Dota 2
Crystal Maiden în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Crystal Maiden
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Magic Stick
- Iron Branch
- Enchanted Mango
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 8 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minNull Talisman
- 4 minMagic Wand
- 5 minWind Lace
- 8 minInfused Raindrops
- 18 minAghanim's Shard
- 22 minBlink Dagger
- 22 minGlimmer Cape
- 24 minForce Staff
- 35 minBlack King Bar
- 36 minAghanim's Scepter
Talente
- +1.0 s durată pentru Frostbite 62 %+300 daune pentru Crystal Nova 38 %25
- +20% mana convertită în barieră pentru Glacial Guard 0 %+50 daune pentru Freezing Field 100 %20
- +100 distanță de invocare pentru Frostbite 71 %-4.5 s de repaus pentru Crystal Nova 29 %15
Ordinea abilităților
- niv. 7Frostbite
- niv. 12Arcane Aura
- niv. 15Crystal Nova
- Poziția 5: Hard Support72 %
- Poziția 4: Support26 %
Puternici împotriva lui Crystal Maiden
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,0% | 52,8 % | 6.293 | |
| +2,9% | 47,6 % | 475 | |
| +2,8% | 48,2 % | 4.313 | |
| +2,7% | 46,5 % | 5.250 | |
| +2,5% | 53,6 % | 32.289 | |
| +2,5% | 52,6 % | 5.279 | |
| +2,5% | 50,4 % | 33.812 | |
| +2,0% | 52,0 % | 7.095 | |
| +1,8% | 50,9 % | 44.637 | |
| +1,8% | 48,7 % | 6.270 | |
| +1,8% | 52,7 % | 14.755 | |
| +1,7% | 42,8 % | 15.379 |
Crystal Maiden e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,4% | 50,8 % | 2.057 | |
| +4,1% | 52,3 % | 17.036 | |
| +3,7% | 54,0 % | 2.030 | |
| +2,8% | 55,1 % | 9.937 | |
| +2,4% | 56,1 % | 3.967 | |
| +2,2% | 51,4 % | 3.524 | |
| +2,1% | 53,6 % | 4.948 | |
| +2,1% | 54,0 % | 1.652 | |
| +2,1% | 51,3 % | 14.790 | |
| +1,9% | 52,7 % | 22.709 | |
| +1,9% | 48,5 % | 1.994 | |
| +1,8% | 53,5 % | 9.972 |
Cu cine este Crystal Maiden mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,3% | 53,3 % | 4.242 | |
| +1,5% | 53,2 % | 10.261 | |
| +1,5% | 48,8 % | 12.869 | |
| +1,4% | 51,9 % | 27.570 | |
| +1,3% | 54,1 % | 2.232 | |
| +1,3% | 55,3 % | 8.238 | |
| +1,2% | 55,2 % | 34.733 | |
| +1,2% | 54,3 % | 11.553 | |
| +1,2% | 53,9 % | 3.790 | |
| +1,1% | 55,2 % | 21.719 | |
| +1,1% | 51,0 % | 5.744 | |
| +1,1% | 54,9 % | 14.246 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











