
Crystal Maiden: counteri și build în Dota 2
Crystal Maiden în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Crystal Maiden
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Magic Stick
- Iron Branch
- Enchanted Mango
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 8 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minNull Talisman
- 4 minMagic Wand
- 5 minWind Lace
- 8 minInfused Raindrops
- 18 minAghanim's Shard
- 22 minBlink Dagger
- 22 minGlimmer Cape
- 24 minForce Staff
- 35 minBlack King Bar
- 36 minAghanim's Scepter
Talente
- +1.0 s durată pentru Frostbite 62 %+300 daune pentru Crystal Nova 38 %25
- +20% mana convertită în barieră pentru Glacial Guard 0 %+50 daune pentru Freezing Field 100 %20
- +100 distanță de invocare pentru Frostbite 71 %-4.5 s de repaus pentru Crystal Nova 29 %15
Ordinea abilităților
- niv. 7Frostbite
- niv. 12Arcane Aura
- niv. 15Crystal Nova
- Poziția 5: Hard Support71 %
- Poziția 4: Support28 %
Puternici împotriva lui Crystal Maiden
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,9% | 48,7 % | 1.313 | |
| +3,0% | 51,2 % | 1.841 | |
| +2,5% | 45,3 % | 179 | |
| +2,4% | 51,2 % | 2.230 | |
| +2,2% | 52,7 % | 11.729 | |
| +2,2% | 46,0 % | 1.733 | |
| +2,1% | 45,9 % | 2.555 | |
| +2,0% | 47,7 % | 2.193 | |
| +1,9% | 48,5 % | 639 | |
| +1,8% | 49,0 % | 4.238 | |
| +1,8% | 47,0 % | 1.660 | |
| +1,8% | 45,6 % | 866 |
Crystal Maiden e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,1% | 53,1 % | 6.846 | |
| +3,5% | 49,5 % | 778 | |
| +2,7% | 51,2 % | 686 | |
| +2,5% | 52,6 % | 3.913 | |
| +2,5% | 52,8 % | 848 | |
| +2,2% | 55,5 % | 1.378 | |
| +2,1% | 53,9 % | 1.831 | |
| +2,0% | 58,1 % | 1.493 | |
| +2,0% | 54,9 % | 7.271 | |
| +1,9% | 52,5 % | 8.844 | |
| +1,7% | 61,0 % | 5.533 | |
| +1,7% | 61,1 % | 404 |
Cu cine este Crystal Maiden mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,6% | 53,1 % | 852 | |
| +2,6% | 54,8 % | 3.959 | |
| +2,5% | 56,4 % | 4.974 | |
| +2,3% | 54,8 % | 882 | |
| +2,1% | 56,8 % | 6.743 | |
| +2,0% | 50,3 % | 3.028 | |
| +2,0% | 53,8 % | 4.482 | |
| +1,8% | 55,5 % | 13.508 | |
| +1,7% | 53,9 % | 2.449 | |
| +1,7% | 54,9 % | 1.737 | |
| +1,6% | 55,1 % | 1.977 | |
| +1,6% | 48,9 % | 5.538 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











