
Storm Spirit: counteri și build în Dota 2
Storm Spirit în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Storm Spirit
Start
- Tango
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Observer Ward
Cizme
- 9 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 7 minSoul Ring
- 17 minKaya
- 17 minWitch Blade
- 18 minOrchid Malevolence
- 25 minKaya and Sange
- 29 minBlack King Bar
- 34 minParasma
Talente
- 2x salturi pentru atacurile cu Overload 70 %Remnant automat la fiecare 450 unități parcurse cu Ball Lightning 30 %25
- +0.2 s durată pentru Electric Vortex 57 %-1.25 s de repaus pentru Static Remnant 43 %20
- +250 viață 27 %+60 daune pentru Static Remnant 73 %15
- +25.0/25.0% încetinire viteză de atac/mișcare pentru Overload 8 %+1.5 regenerare de mana 92 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Static Remnant
- niv. 10Overload
- niv. 15Electric Vortex
- Poziția 2: Mid Lane95 %
Puternici împotriva lui Storm Spirit
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,9% | 65,2 % | 848 | |
| +3,3% | 51,9 % | 2.144 | |
| +3,2% | 58,2 % | 3.992 | |
| +3,2% | 59,0 % | 2.935 | |
| +2,8% | 53,8 % | 1.282 | |
| +2,7% | 56,0 % | 8.957 | |
| +2,5% | 58,6 % | 1.241 | |
| +2,5% | 53,5 % | 1.414 | |
| +2,4% | 55,2 % | 730 | |
| +2,3% | 56,9 % | 1.075 | |
| +2,2% | 56,1 % | 2.739 | |
| +2,2% | 54,2 % | 13.494 |
Storm Spirit e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,9% | 59,8 % | 458 | |
| +4,6% | 52,3 % | 13.475 | |
| +3,6% | 51,8 % | 1.887 | |
| +3,3% | 54,5 % | 1.176 | |
| +3,2% | 48,8 % | 1.525 | |
| +3,1% | 50,5 % | 2.317 | |
| +3,1% | 50,4 % | 2.708 | |
| +2,5% | 51,9 % | 2.577 | |
| +2,3% | 51,7 % | 2.776 | |
| +2,1% | 52,6 % | 2.431 | |
| +2,0% | 46,2 % | 11.671 | |
| +1,9% | 49,7 % | 6.468 |
Cu cine este Storm Spirit mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,5% | 52,4 % | 466 | |
| +2,8% | 50,8 % | 3.660 | |
| +2,5% | 44,9 % | 746 | |
| +1,8% | 46,4 % | 1.121 | |
| +1,7% | 44,3 % | 4.486 | |
| +1,6% | 48,2 % | 4.837 | |
| +1,5% | 45,7 % | 2.300 | |
| +1,4% | 45,3 % | 1.228 | |
| +1,4% | 46,1 % | 3.623 | |
| +1,3% | 46,7 % | 1.518 | |
| +1,2% | 46,4 % | 2.299 | |
| +1,1% | 46,2 % | 7.726 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











