
Kunkka: counteri și build în Dota 2
Kunkka în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Kunkka
Start
- Tango
- Gauntlets of Strength
- Quelling Blade
- Iron Branch
- Circlet
Cizme
- 8 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 19 minAghanim's Scepter
- 21 minOctarine Core
- 30 minShiva's Guard
- 31 minBlack King Bar
Talente
- +100 zonă de efect pentru vrăji 100 %Tidebringer ignoră 25% din armură 0 %25
- -4 s de repaus pentru Torrent 44 %+80% daune spintecate pentru Tidebringer 56 %20
- +25% daune/durată de vulnerabilitate pentru Torrent 32 %+75 daune pentru Tidebringer 68 %15
- +1 s durată efect pozitiv pentru Admiral's Rum 0 %Tidebringer aplică o încetinire de 60% timp de 1 s 100 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Tidebringer
- niv. 12X Marks the Spot
- niv. 15Torrent
- Poziția 3: Off Lane59 %
- Poziția 2: Mid Lane32 %
Puternici împotriva lui Kunkka
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,4% | 48,0 % | 348 | |
| +3,4% | 55,6 % | 7.568 | |
| +3,2% | 52,3 % | 641 | |
| +3,1% | 50,5 % | 2.317 | |
| +3,0% | 51,0 % | 1.398 | |
| +2,4% | 49,4 % | 1.398 | |
| +2,4% | 50,6 % | 2.815 | |
| +2,3% | 55,5 % | 9.110 | |
| +2,1% | 51,3 % | 1.561 | |
| +2,1% | 50,2 % | 1.174 | |
| +1,9% | 50,7 % | 3.897 | |
| +1,9% | 49,6 % | 3.996 |
Kunkka e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,9% | 50,1 % | 611 | |
| +4,1% | 55,6 % | 1.067 | |
| +4,0% | 53,8 % | 485 | |
| +3,9% | 50,4 % | 861 | |
| +3,5% | 49,6 % | 5.614 | |
| +2,9% | 50,7 % | 1.606 | |
| +2,9% | 56,7 % | 746 | |
| +2,8% | 51,0 % | 1.965 | |
| +2,2% | 52,5 % | 474 | |
| +2,0% | 54,1 % | 1.868 | |
| +2,0% | 51,5 % | 1.718 | |
| +1,9% | 55,5 % | 3.704 |
Cu cine este Kunkka mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,9% | 53,7 % | 406 | |
| +3,8% | 52,2 % | 1.290 | |
| +3,4% | 54,4 % | 940 | |
| +2,4% | 52,4 % | 4.649 | |
| +2,2% | 56,3 % | 387 | |
| +2,1% | 49,4 % | 1.142 | |
| +1,9% | 53,8 % | 8.204 | |
| +1,9% | 51,7 % | 6.667 | |
| +1,9% | 48,5 % | 1.747 | |
| +1,9% | 53,8 % | 2.919 | |
| +1,8% | 52,7 % | 6.493 | |
| +1,8% | 51,2 % | 5.452 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











