
Kunkka: counteri și build în Dota 2
Kunkka în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Kunkka
Start
- Tango
- Gauntlets of Strength
- Quelling Blade
- Iron Branch
- Circlet
Cizme
- 8 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 19 minAghanim's Scepter
- 21 minOctarine Core
- 30 minShiva's Guard
- 31 minBlack King Bar
Talente
- +100 zonă de efect pentru vrăji 100 %Tidebringer ignoră 25% din armură 0 %25
- -4 s de repaus pentru Torrent 44 %+80% daune spintecate pentru Tidebringer 56 %20
- +25% daune/durată de vulnerabilitate pentru Torrent 32 %+75 daune pentru Tidebringer 68 %15
- +1 s durată efect pozitiv pentru Admiral's Rum 0 %Tidebringer aplică o încetinire de 60% timp de 1 s 100 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Tidebringer
- niv. 12X Marks the Spot
- niv. 15Torrent
- Poziția 3: Off Lane55 %
- Poziția 2: Mid Lane29 %
Puternici împotriva lui Kunkka
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,1% | 58,3 % | 496 | |
| +4,9% | 55,1 % | 414 | |
| +4,0% | 56,5 % | 186 | |
| +3,9% | 54,2 % | 201 | |
| +3,6% | 54,0 % | 113 | |
| +3,0% | 55,7 % | 287 | |
| +2,9% | 52,4 % | 286 | |
| +2,8% | 48,1 % | 52 | |
| +2,7% | 51,8 % | 199 | |
| +2,5% | 39,5 % | 43 | |
| +2,5% | 54,7 % | 402 | |
| +2,4% | 53,2 % | 111 |
Kunkka e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,8% | 60,3 % | 78 | |
| +5,4% | 59,1 % | 132 | |
| +5,0% | 42,7 % | 89 | |
| +4,0% | 62,5 % | 80 | |
| +3,9% | 52,2 % | 293 | |
| +3,6% | 49,3 % | 625 | |
| +3,5% | 51,2 % | 43 | |
| +3,2% | 54,5 % | 110 | |
| +3,1% | 53,7 % | 82 | |
| +3,0% | 57,8 % | 206 | |
| +2,9% | 58,7 % | 424 | |
| +2,6% | 51,0 % | 196 |
Cu cine este Kunkka mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,6% | 48,1 % | 27 | |
| +3,6% | 56,5 % | 223 | |
| +3,5% | 54,1 % | 501 | |
| +3,3% | 54,5 % | 758 | |
| +3,2% | 51,1 % | 264 | |
| +3,1% | 59,5 % | 37 | |
| +3,0% | 54,0 % | 870 | |
| +2,6% | 50,6 % | 83 | |
| +2,6% | 54,0 % | 274 | |
| +2,2% | 54,1 % | 303 | |
| +2,2% | 53,7 % | 805 | |
| +2,2% | 48,5 % | 171 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











