
Kunkka: counteri și build în Dota 2
Kunkka în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Kunkka
Start
- Tango
- Gauntlets of Strength
- Quelling Blade
- Iron Branch
- Circlet
Cizme
- 8 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 19 minAghanim's Scepter
- 21 minOctarine Core
- 30 minShiva's Guard
- 31 minBlack King Bar
Talente
- +100 zonă de efect pentru vrăji 100 %Tidebringer ignoră 25% din armură 0 %25
- -4 s de repaus pentru Torrent 44 %+80% daune spintecate pentru Tidebringer 56 %20
- +25% daune/durată de vulnerabilitate pentru Torrent 32 %+75 daune pentru Tidebringer 68 %15
- +1 s durată efect pozitiv pentru Admiral's Rum 0 %Tidebringer aplică o încetinire de 60% timp de 1 s 100 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Tidebringer
- niv. 12X Marks the Spot
- niv. 15Torrent
- Poziția 3: Off Lane59 %
- Poziția 2: Mid Lane35 %
Puternici împotriva lui Kunkka
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,9% | 60,3 % | 209 | |
| +5,0% | 57,6 % | 1.124 | |
| +4,0% | 55,6 % | 356 | |
| +3,8% | 52,3 % | 348 | |
| +3,5% | 56,9 % | 487 | |
| +3,4% | 50,0 % | 68 | |
| +3,0% | 55,9 % | 145 | |
| +2,7% | 52,9 % | 894 | |
| +2,7% | 50,4 % | 347 | |
| +2,5% | 50,6 % | 166 | |
| +2,4% | 50,0 % | 192 | |
| +2,4% | 53,8 % | 574 |
Kunkka e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +8,1% | 54,3 % | 81 | |
| +5,1% | 58,9 % | 158 | |
| +4,4% | 49,5 % | 301 | |
| +3,9% | 51,6 % | 721 | |
| +3,5% | 53,3 % | 736 | |
| +3,4% | 49,6 % | 827 | |
| +3,4% | 47,3 % | 93 | |
| +3,3% | 58,4 % | 469 | |
| +3,2% | 46,8 % | 173 | |
| +3,0% | 56,0 % | 209 | |
| +3,0% | 59,0 % | 39 | |
| +2,9% | 58,1 % | 86 |
Cu cine este Kunkka mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,4% | 64,0 % | 139 | |
| +6,2% | 57,8 % | 161 | |
| +4,4% | 47,0 % | 66 | |
| +3,7% | 60,4 % | 182 | |
| +3,4% | 52,0 % | 577 | |
| +3,2% | 56,6 % | 152 | |
| +2,9% | 55,2 % | 337 | |
| +2,7% | 52,9 % | 206 | |
| +2,6% | 59,5 % | 79 | |
| +2,6% | 50,2 % | 251 | |
| +2,6% | 50,9 % | 597 | |
| +2,5% | 57,7 % | 319 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











