
Clockwerk: counteri și build în Dota 2
Clockwerk în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Clockwerk
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Sentry Ward
- Magic Stick
- Wind Lace
Cizme
- 8 minTranquil Boots
- 14 minPhase Boots
- 14 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 6 minMagic Wand
- 10 minUrn of Shadows
Talente
- 3 încărcături pentru Rocket Flare 0 %-0.25 s pentru intervalul de atac al abilității Battery Assault 100 %25
- Rocket Flare oferă vedere veritabilă 81 %+80 ardere de mana pentru Power Cogs 20 %20
- -8 s de repaus pentru Hookshot 73 %+25 daune pentru Battery Assault 27 %15
Ordinea abilităților
- niv. 8Power Cogs
- niv. 10Rocket Flare
- niv. 11Battery Assault
- Poziția 4: Support45 %
- Poziția 5: Hard Support35 %
- Poziția 3: Off Lane17 %
Puternici împotriva lui Clockwerk
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,8% | 55,0 % | 544 | |
| +5,2% | 56,9 % | 376 | |
| +4,1% | 56,3 % | 341 | |
| +3,5% | 54,3 % | 2.719 | |
| +3,1% | 59,0 % | 4.209 | |
| +2,9% | 59,2 % | 3.939 | |
| +2,6% | 58,8 % | 1.227 | |
| +2,5% | 60,1 % | 466 | |
| +2,4% | 54,8 % | 3.724 | |
| +2,4% | 53,4 % | 2.303 | |
| +2,3% | 54,4 % | 1.257 | |
| +2,1% | 52,4 % | 2.021 |
Clockwerk e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,2% | 53,0 % | 743 | |
| +5,1% | 53,0 % | 811 | |
| +4,1% | 57,3 % | 1.451 | |
| +3,7% | 49,4 % | 782 | |
| +3,7% | 48,7 % | 707 | |
| +3,4% | 55,0 % | 703 | |
| +3,0% | 51,0 % | 1.398 | |
| +2,4% | 51,3 % | 495 | |
| +2,3% | 48,1 % | 1.489 | |
| +2,3% | 49,8 % | 1.189 | |
| +2,2% | 53,2 % | 963 | |
| +2,0% | 53,6 % | 2.670 |
Cu cine este Clockwerk mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,1% | 56,2 % | 420 | |
| +3,6% | 50,4 % | 1.033 | |
| +3,6% | 48,9 % | 1.612 | |
| +3,5% | 53,6 % | 588 | |
| +3,0% | 49,0 % | 1.170 | |
| +2,9% | 53,2 % | 3.501 | |
| +2,7% | 48,4 % | 2.215 | |
| +2,4% | 50,9 % | 615 | |
| +2,3% | 45,3 % | 468 | |
| +2,1% | 51,1 % | 2.057 | |
| +2,0% | 48,4 % | 335 | |
| +2,0% | 48,8 % | 842 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











