
Slardar: counteri și build în Dota 2
Slardar în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Slardar
Start
- Tango
- Gauntlets of Strength
- Quelling Blade
- Iron Branch
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 9 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 8 minSoul Ring
- 15 minBlink Dagger
- 21 minEcho Sabre
- 30 minBlack King Bar
- 34 minHarpoon
- 36 minAghanim's Scepter
- 38 minAssault Cuirass
Talente
- -3 s de repaus pentru Slithereen Crush 29 %Corrosive Haze nu poate fi descântat 71 %25
- +125 daune pentru Slithereen Crush 89 %+16% daune de atac bonus pentru Seaborn Sentinel 11 %20
- +2 s durată pentru Guardian Sprint 42 %+30 daune pentru Bash of the Deep 58 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Slithereen Crush
- niv. 11Bash of the Deep
- niv. 15Guardian Sprint
- Poziția 3: Off Lane87 %
Puternici împotriva lui Slardar
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,2% | 53,4 % | 3.545 | |
| +3,6% | 57,8 % | 9.873 | |
| +3,6% | 53,5 % | 939 | |
| +3,4% | 55,5 % | 3.232 | |
| +3,4% | 56,9 % | 14.332 | |
| +3,1% | 55,4 % | 8.265 | |
| +2,9% | 56,2 % | 1.960 | |
| +2,6% | 55,2 % | 1.852 | |
| +2,1% | 51,3 % | 12.155 | |
| +2,1% | 56,0 % | 10.469 | |
| +1,9% | 48,4 % | 1.258 | |
| +1,9% | 54,7 % | 10.120 |
Slardar e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,1% | 54,7 % | 2.075 | |
| +4,0% | 53,0 % | 8.224 | |
| +3,6% | 53,9 % | 4.180 | |
| +3,5% | 51,0 % | 10.564 | |
| +3,0% | 53,2 % | 4.984 | |
| +2,8% | 52,4 % | 2.846 | |
| +2,5% | 49,4 % | 607 | |
| +2,3% | 49,6 % | 7.681 | |
| +2,3% | 50,0 % | 1.383 | |
| +2,3% | 51,1 % | 4.229 | |
| +2,2% | 50,6 % | 3.249 | |
| +2,2% | 46,4 % | 967 |
Cu cine este Slardar mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,9% | 53,5 % | 888 | |
| +4,1% | 52,5 % | 1.302 | |
| +3,7% | 54,9 % | 357 | |
| +3,4% | 48,9 % | 1.533 | |
| +2,6% | 50,6 % | 791 | |
| +2,5% | 52,8 % | 877 | |
| +2,5% | 51,0 % | 1.805 | |
| +2,5% | 51,0 % | 522 | |
| +2,1% | 53,7 % | 3.541 | |
| +2,0% | 45,3 % | 2.170 | |
| +1,9% | 46,4 % | 2.279 | |
| +1,8% | 48,4 % | 1.300 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











