
Shadow Shaman: counteri și build în Dota 2
Shadow Shaman în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Shadow Shaman
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Magic Stick
- Iron Branch
- Observer și Sentry Warduri
- Sentry Ward
Cizme
- 11 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 19 minBlink Dagger
- 26 minAether Lens
- 29 minGlimmer Cape
- 30 minAghanim's Shard
- 36 minAghanim's Scepter
Talente
- +250 daune pentru Ether Shock 36 %+1 țintă pentru Serpent Warduri 64 %25
- +1.5 s durată pentru Shackles 74 %+50% maxim de viață pentru Serpent Warduri 27 %20
- +160 distanță de atac pentru Serpent Warduri 31 %Hex aplică o perturbare 69 %15
- +170 daune totale pentru Shackles 84 %+1.75 regenerare de mana 17 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Shackles
- niv. 12Hex
- niv. 15Ether Shock
- Poziția 5: Hard Support69 %
- Poziția 4: Support29 %
Puternici împotriva lui Shadow Shaman
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,8% | 55,2 % | 22.262 | |
| +3,3% | 50,5 % | 2.150 | |
| +3,2% | 50,9 % | 4.651 | |
| +3,0% | 53,4 % | 17.737 | |
| +2,9% | 57,2 % | 2.643 | |
| +2,6% | 50,2 % | 7.644 | |
| +2,3% | 49,0 % | 6.217 | |
| +2,1% | 45,8 % | 2.927 | |
| +1,9% | 55,2 % | 21.692 | |
| +1,9% | 51,7 % | 4.617 | |
| +1,7% | 47,1 % | 7.456 | |
| +1,7% | 47,3 % | 4.146 |
Shadow Shaman e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,5% | 56,8 % | 5.187 | |
| +2,4% | 58,0 % | 7.279 | |
| +2,4% | 51,3 % | 11.109 | |
| +2,3% | 52,4 % | 15.914 | |
| +2,3% | 50,5 % | 17.869 | |
| +2,3% | 55,3 % | 10.055 | |
| +2,2% | 51,7 % | 3.581 | |
| +2,0% | 56,1 % | 6.989 | |
| +1,9% | 54,7 % | 10.120 | |
| +1,6% | 50,9 % | 28.834 | |
| +1,6% | 56,7 % | 7.772 | |
| +1,6% | 52,1 % | 6.673 |
Cu cine este Shadow Shaman mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,6% | 50,4 % | 799 | |
| +2,1% | 55,1 % | 6.451 | |
| +2,0% | 51,6 % | 2.342 | |
| +1,8% | 52,1 % | 6.809 | |
| +1,8% | 53,8 % | 4.717 | |
| +1,8% | 51,4 % | 3.538 | |
| +1,7% | 52,6 % | 30.037 | |
| +1,7% | 46,2 % | 17.039 | |
| +1,7% | 46,8 % | 12.077 | |
| +1,6% | 55,6 % | 5.105 | |
| +1,6% | 51,0 % | 5.886 | |
| +1,6% | 52,8 % | 5.190 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











