
Shadow Shaman: counteri și build în Dota 2
Shadow Shaman în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Shadow Shaman
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Magic Stick
- Iron Branch
- Observer și Sentry Warduri
- Sentry Ward
Cizme
- 11 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 19 minBlink Dagger
- 26 minAether Lens
- 29 minGlimmer Cape
- 30 minAghanim's Shard
- 36 minAghanim's Scepter
Talente
- +250 daune pentru Ether Shock 36 %+1 țintă pentru Serpent Warduri 64 %25
- +1.5 s durată pentru Shackles 74 %+50% maxim de viață pentru Serpent Warduri 27 %20
- +160 distanță de atac pentru Serpent Warduri 31 %Hex aplică o perturbare 69 %15
- +170 daune totale pentru Shackles 84 %+1.75 regenerare de mana 17 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Shackles
- niv. 12Hex
- niv. 15Ether Shock
- Poziția 5: Hard Support71 %
- Poziția 4: Support28 %
Puternici împotriva lui Shadow Shaman
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,4% | 56,2 % | 8.676 | |
| +4,4% | 59,6 % | 997 | |
| +3,8% | 50,3 % | 640 | |
| +3,5% | 53,5 % | 7.066 | |
| +3,2% | 48,3 % | 1.623 | |
| +3,0% | 50,2 % | 1.842 | |
| +2,9% | 52,7 % | 1.808 | |
| +2,6% | 50,1 % | 3.202 | |
| +2,5% | 48,2 % | 2.986 | |
| +2,4% | 55,2 % | 8.783 | |
| +2,3% | 47,9 % | 1.241 | |
| +2,2% | 52,9 % | 7.025 |
Shadow Shaman e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,9% | 59,7 % | 2.396 | |
| +3,5% | 54,0 % | 1.074 | |
| +3,3% | 56,5 % | 1.875 | |
| +3,2% | 56,7 % | 3.341 | |
| +2,8% | 54,9 % | 2.174 | |
| +2,7% | 52,6 % | 5.855 | |
| +2,1% | 59,0 % | 1.795 | |
| +2,0% | 58,1 % | 2.402 | |
| +2,0% | 50,5 % | 3.945 | |
| +2,0% | 49,6 % | 7.175 | |
| +1,9% | 56,5 % | 3.447 | |
| +1,8% | 53,7 % | 6.655 |
Cu cine este Shadow Shaman mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,5% | 50,2 % | 285 | |
| +3,2% | 53,0 % | 751 | |
| +3,1% | 47,0 % | 5.758 | |
| +3,0% | 51,3 % | 2.924 | |
| +2,6% | 55,6 % | 2.419 | |
| +2,4% | 55,7 % | 3.287 | |
| +2,4% | 54,6 % | 1.730 | |
| +2,4% | 56,5 % | 1.634 | |
| +2,1% | 55,0 % | 926 | |
| +2,0% | 55,5 % | 4.368 | |
| +1,9% | 50,5 % | 1.924 | |
| +1,8% | 52,5 % | 455 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











