
Slardar: counteri și build în Dota 2
Slardar în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Slardar
Start
- Tango
- Gauntlets of Strength
- Quelling Blade
- Iron Branch
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 9 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 8 minSoul Ring
- 15 minBlink Dagger
- 21 minEcho Sabre
- 30 minBlack King Bar
- 34 minHarpoon
- 36 minAghanim's Scepter
- 38 minAssault Cuirass
Talente
- -3 s de repaus pentru Slithereen Crush 29 %Corrosive Haze nu poate fi descântat 71 %25
- +125 daune pentru Slithereen Crush 89 %+16% daune de atac bonus pentru Seaborn Sentinel 11 %20
- +2 s durată pentru Guardian Sprint 42 %+30 daune pentru Bash of the Deep 58 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Slithereen Crush
- niv. 11Bash of the Deep
- niv. 15Guardian Sprint
- Poziția 3: Off Lane88 %
Puternici împotriva lui Slardar
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,0% | 55,2 % | 1.409 | |
| +4,6% | 58,6 % | 729 | |
| +4,4% | 54,9 % | 288 | |
| +3,7% | 58,2 % | 6.085 | |
| +3,3% | 56,7 % | 734 | |
| +3,2% | 58,4 % | 4.028 | |
| +3,2% | 56,7 % | 3.341 | |
| +2,9% | 51,1 % | 1.759 | |
| +2,7% | 52,1 % | 1.857 | |
| +2,7% | 55,2 % | 3.498 | |
| +2,6% | 54,7 % | 948 | |
| +2,3% | 52,7 % | 1.102 |
Slardar e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,1% | 55,8 % | 773 | |
| +4,1% | 52,5 % | 3.021 | |
| +3,6% | 52,4 % | 1.016 | |
| +3,6% | 52,8 % | 1.647 | |
| +3,3% | 53,8 % | 1.146 | |
| +3,3% | 46,4 % | 384 | |
| +3,3% | 46,1 % | 384 | |
| +3,1% | 54,1 % | 1.352 | |
| +2,9% | 49,4 % | 3.035 | |
| +2,8% | 49,5 % | 4.454 | |
| +2,7% | 48,5 % | 237 | |
| +2,7% | 50,7 % | 673 |
Cu cine este Slardar mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,9% | 57,8 % | 448 | |
| +4,2% | 52,9 % | 522 | |
| +3,7% | 48,9 % | 605 | |
| +3,5% | 51,5 % | 955 | |
| +3,4% | 46,2 % | 884 | |
| +3,4% | 52,3 % | 1.002 | |
| +2,8% | 50,2 % | 237 | |
| +2,7% | 52,0 % | 125 | |
| +2,7% | 47,4 % | 2.231 | |
| +2,7% | 50,5 % | 208 | |
| +2,4% | 50,0 % | 266 | |
| +2,4% | 46,5 % | 869 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











