
Kunkka: counteri și build în Dota 2
Kunkka în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Kunkka
Start
- Tango
- Gauntlets of Strength
- Quelling Blade
- Iron Branch
- Circlet
Cizme
- 8 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 19 minAghanim's Scepter
- 21 minOctarine Core
- 30 minShiva's Guard
- 31 minBlack King Bar
Talente
- +100 zonă de efect pentru vrăji 100 %Tidebringer ignoră 25% din armură 0 %25
- -4 s de repaus pentru Torrent 44 %+80% daune spintecate pentru Tidebringer 56 %20
- +25% daune/durată de vulnerabilitate pentru Torrent 32 %+75 daune pentru Tidebringer 68 %15
- +1 s durată efect pozitiv pentru Admiral's Rum 0 %Tidebringer aplică o încetinire de 60% timp de 1 s 100 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Tidebringer
- niv. 12X Marks the Spot
- niv. 15Torrent
- Poziția 3: Off Lane60 %
- Poziția 2: Mid Lane33 %
Puternici împotriva lui Kunkka
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,9% | 51,7 % | 532 | |
| +3,8% | 48,3 % | 120 | |
| +3,5% | 50,2 % | 1.050 | |
| +3,4% | 50,6 % | 1.787 | |
| +3,3% | 47,7 % | 925 | |
| +3,1% | 50,4 % | 2.023 | |
| +3,0% | 54,8 % | 3.699 | |
| +3,0% | 49,6 % | 639 | |
| +2,7% | 51,2 % | 654 | |
| +2,7% | 49,3 % | 967 | |
| +2,7% | 55,8 % | 4.133 | |
| +2,5% | 49,2 % | 628 |
Kunkka e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +9,0% | 54,7 % | 243 | |
| +4,0% | 54,4 % | 204 | |
| +3,2% | 58,1 % | 301 | |
| +3,2% | 57,7 % | 1.422 | |
| +3,1% | 54,9 % | 457 | |
| +3,1% | 52,2 % | 719 | |
| +2,8% | 53,6 % | 649 | |
| +2,7% | 50,7 % | 683 | |
| +2,7% | 48,7 % | 2.306 | |
| +2,7% | 49,3 % | 365 | |
| +2,4% | 53,5 % | 441 | |
| +2,2% | 52,8 % | 3.818 |
Cu cine este Kunkka mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,6% | 56,0 % | 182 | |
| +3,7% | 55,6 % | 392 | |
| +3,7% | 52,2 % | 508 | |
| +2,9% | 53,1 % | 2.702 | |
| +2,8% | 53,4 % | 2.041 | |
| +2,6% | 52,9 % | 2.272 | |
| +2,6% | 50,7 % | 521 | |
| +2,4% | 53,6 % | 715 | |
| +2,3% | 54,1 % | 3.078 | |
| +2,2% | 55,2 % | 3.642 | |
| +2,2% | 49,0 % | 151 | |
| +2,2% | 54,4 % | 263 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











