
Vengeful Spirit: counteri și build în Dota 2
Vengeful Spirit în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Vengeful Spirit
Start
- Tango
- Iron Branch
- Blood Grenade
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 8 minTranquil Boots
- 12 minArcane Boots
- 14 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 14 minPavise
- 19 minSolar Crest
- 31 minAghanim's Scepter
Talente
- +16% bonus de daune de bază pentru Vengeance Aura 32 %-18 s de repaus pentru Nether Swap 68 %25
- Wave Of Terror fură 25% din armura și daunele reduse 42 %-2 s de repaus pentru Magic Missile 58 %20
- -3 armură pentru Wave of Terror 63 %+0.3 s de năucire pentru Magic Missile 37 %15
- +150 daune cauzate inamicului pentru Nether Swap 55 %+100 distanță de invocare pentru Magic Missile 45 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Magic Missile
- niv. 9Wave of Terror
- niv. 15Vengeance Aura
- Poziția 5: Hard Support32 %
- Poziția 4: Support29 %
- Poziția 1: Safe Lane22 %
Puternici împotriva lui Vengeful Spirit
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,2% | 54,1 % | 14.584 | |
| +2,7% | 44,2 % | 776 | |
| +2,5% | 47,8 % | 7.425 | |
| +2,1% | 54,6 % | 1.450 | |
| +2,0% | 49,1 % | 5.400 | |
| +2,0% | 49,2 % | 8.412 | |
| +1,9% | 51,7 % | 878 | |
| +1,9% | 50,2 % | 17.281 | |
| +1,8% | 49,1 % | 6.365 | |
| +1,8% | 47,9 % | 1.500 | |
| +1,8% | 48,4 % | 1.265 | |
| +1,7% | 51,6 % | 11.393 |
Vengeful Spirit e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,6% | 59,8 % | 353 | |
| +2,5% | 55,4 % | 3.011 | |
| +2,3% | 54,6 % | 3.681 | |
| +2,2% | 53,9 % | 4.591 | |
| +2,1% | 55,1 % | 4.267 | |
| +2,0% | 51,7 % | 15.698 | |
| +2,0% | 54,0 % | 6.986 | |
| +1,9% | 56,4 % | 6.554 | |
| +1,9% | 55,2 % | 7.280 | |
| +1,9% | 60,1 % | 4.586 | |
| +1,8% | 53,0 % | 7.991 | |
| +1,8% | 57,9 % | 4.557 |
Cu cine este Vengeful Spirit mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,3% | 55,8 % | 4.497 | |
| +2,1% | 54,0 % | 1.190 | |
| +1,9% | 50,1 % | 7.969 | |
| +1,9% | 56,3 % | 788 | |
| +1,8% | 51,1 % | 2.677 | |
| +1,7% | 51,9 % | 2.008 | |
| +1,7% | 52,5 % | 6.464 | |
| +1,6% | 53,3 % | 4.266 | |
| +1,6% | 55,1 % | 5.442 | |
| +1,5% | 52,9 % | 18.655 | |
| +1,5% | 52,7 % | 6.338 | |
| +1,4% | 52,7 % | 8.122 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











