
Disruptor: counteri și build în Dota 2
Disruptor în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Disruptor
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Magic Stick
- Iron Branch
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 11 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 21 minAether Lens
- 22 minBlink Dagger
- 22 minGlimmer Cape
- 23 minForce Staff
- 35 minAghanim's Scepter
Talente
- 2 încărcături pentru Glimpse 100 %+6 trăsnete pentru Thunder Strike 0 %25
- +1 s durată pentru Kinetic Field 22 %+75 rază pentru Static Storm 78 %20
- +15%/300 distanță ca daune/daune maxime pentru Glimpse 35 %+60 maxim de daune pe secundă pentru Static Storm 65 %15
Ordinea abilităților
- niv. 7Glimpse
- niv. 10Thunder Strike
- niv. 15Kinetic Field
- Poziția 5: Hard Support71 %
- Poziția 4: Support28 %
Puternici împotriva lui Disruptor
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,4% | 51,2 % | 18.268 | |
| +2,3% | 55,5 % | 3.494 | |
| +2,2% | 51,3 % | 3.434 | |
| +2,1% | 45,0 % | 8.457 | |
| +2,0% | 53,9 % | 2.583 | |
| +1,9% | 50,9 % | 4.426 | |
| +1,9% | 49,9 % | 6.691 | |
| +1,7% | 45,3 % | 649 | |
| +1,6% | 48,7 % | 4.055 | |
| +1,6% | 47,7 % | 3.261 | |
| +1,6% | 52,0 % | 3.948 | |
| +1,5% | 50,2 % | 940 |
Disruptor e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,2% | 54,6 % | 10.817 | |
| +3,1% | 53,9 % | 2.369 | |
| +2,8% | 53,3 % | 3.422 | |
| +2,6% | 52,9 % | 10.252 | |
| +2,6% | 50,3 % | 4.944 | |
| +2,4% | 56,5 % | 3.681 | |
| +2,2% | 53,7 % | 5.422 | |
| +2,1% | 56,9 % | 1.475 | |
| +1,8% | 50,3 % | 15.479 | |
| +1,7% | 53,9 % | 6.854 | |
| +1,6% | 50,8 % | 2.203 | |
| +1,5% | 45,7 % | 1.214 |
Cu cine este Disruptor mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,5% | 48,8 % | 527 | |
| +4,4% | 54,2 % | 1.036 | |
| +3,9% | 55,5 % | 2.238 | |
| +2,9% | 52,5 % | 1.140 | |
| +2,4% | 58,7 % | 1.209 | |
| +2,3% | 57,4 % | 1.047 | |
| +2,3% | 56,0 % | 3.301 | |
| +2,1% | 52,2 % | 2.813 | |
| +2,1% | 51,4 % | 845 | |
| +2,0% | 53,0 % | 3.790 | |
| +1,9% | 49,5 % | 3.711 | |
| +1,8% | 52,4 % | 6.360 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











