
Sand King: counteri și build în Dota 2
Sand King în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Sand King
Start
- Tango
- Iron Branch
- Quelling Blade
- Gauntlets of Strength
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 9 minPhase Boots
- 9 minArcane Boots
- 35 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 2 minNull Talisman
- 3 minMagic Wand
- 12 minBlink Dagger
- 19 minAghanim's Scepter
- 30 minCrystalys
Talente
- +125 daune pentru Stinger 45 %35% încetinire și orbire pentru Sand Storm 55 %25
- -3 s de repaus pentru Burrowstrike 6 %+6 pulsuri pentru Epicenter 94 %20
- +25% daune pe secundă pentru Sand Storm 63 %+200 distanță de invocare pentru Burrowstrike 37 %15
- +12% încetinire pentru Stinger 58 %+100 rază pentru Caustic Finale 42 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Sand Storm
- niv. 10Burrowstrike
- niv. 15Stinger
- Poziția 3: Off Lane48 %
- Poziția 4: Support22 %
- Poziția 2: Mid Lane14 %
- Poziția 5: Hard Support13 %
Puternici împotriva lui Sand King
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,6% | 61,4 % | 290 | |
| +3,0% | 53,2 % | 363 | |
| +2,7% | 54,2 % | 705 | |
| +2,7% | 56,5 % | 147 | |
| +2,5% | 54,3 % | 414 | |
| +2,4% | 54,2 % | 144 | |
| +2,4% | 59,0 % | 200 | |
| +2,3% | 54,7 % | 667 | |
| +2,1% | 50,0 % | 284 | |
| +2,1% | 50,0 % | 234 | |
| +2,1% | 53,0 % | 215 | |
| +2,0% | 53,4 % | 1.281 |
Sand King e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +8,9% | 56,4 % | 110 | |
| +6,2% | 51,0 % | 98 | |
| +6,2% | 50,4 % | 113 | |
| +4,9% | 56,8 % | 199 | |
| +4,4% | 51,6 % | 62 | |
| +3,8% | 50,9 % | 287 | |
| +3,8% | 50,3 % | 362 | |
| +3,6% | 52,5 % | 701 | |
| +3,2% | 48,0 % | 702 | |
| +3,0% | 55,9 % | 59 | |
| +2,9% | 51,9 % | 426 | |
| +2,8% | 54,9 % | 326 |
Cu cine este Sand King mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,0% | 57,7 % | 227 | |
| +5,5% | 55,3 % | 141 | |
| +5,1% | 55,7 % | 140 | |
| +4,9% | 57,3 % | 110 | |
| +3,5% | 41,4 % | 29 | |
| +3,3% | 54,2 % | 930 | |
| +3,3% | 51,1 % | 711 | |
| +3,0% | 54,2 % | 72 | |
| +3,0% | 54,7 % | 464 | |
| +2,6% | 54,4 % | 408 | |
| +2,6% | 51,3 % | 228 | |
| +2,3% | 55,5 % | 321 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











