
Nyx Assassin: counteri și build în Dota 2
Nyx Assassin în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Nyx Assassin
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Sentry Ward
- Magic Stick
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 11 minArcane Boots
- 8 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 4 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 9 minUrn of Shadows
- 21 minDagon
- 22 minEul's Scepter of Divinity
- 26 minDagon
- 29 minDagon
- 31 minDagon
- 33 minAghanim's Scepter
- 34 minDagon
Talente
- 600 rază pentru Mind Flare 84 %+80 agilitate 16 %25
- +0.6 s de năucire pentru Spiked Carapace 42 %+140 daune pentru Impale 58 %20
- +50 daune pentru Vendetta 23 %-3 s de repaus pentru Mind Flare 77 %15
- +25% daune reflectate pentru Spiked Carapace 44 %+0.2 s de năucire pentru Impale 56 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Impale
- niv. 10Mind Flare
- niv. 15Spiked Carapace
- Poziția 4: Support49 %
- Poziția 2: Mid Lane28 %
- Poziția 5: Hard Support16 %
Puternici împotriva lui Nyx Assassin
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,8% | 47,6 % | 1.646 | |
| +3,4% | 48,9 % | 1.138 | |
| +3,3% | 57,2 % | 456 | |
| +3,1% | 42,9 % | 226 | |
| +2,8% | 56,1 % | 417 | |
| +2,7% | 45,0 % | 518 | |
| +2,6% | 51,0 % | 1.463 | |
| +2,4% | 47,5 % | 2.569 | |
| +2,2% | 51,8 % | 2.348 | |
| +2,2% | 52,6 % | 2.146 | |
| +2,1% | 52,4 % | 7.959 | |
| +2,1% | 50,2 % | 1.247 |
Nyx Assassin e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,7% | 61,4 % | 751 | |
| +6,1% | 54,5 % | 7.275 | |
| +3,9% | 58,1 % | 1.001 | |
| +3,4% | 52,4 % | 4.263 | |
| +3,4% | 58,5 % | 1.474 | |
| +3,1% | 58,4 % | 766 | |
| +3,0% | 56,2 % | 1.836 | |
| +2,9% | 58,8 % | 882 | |
| +2,9% | 53,7 % | 3.522 | |
| +2,9% | 55,5 % | 3.836 | |
| +2,9% | 54,2 % | 727 | |
| +2,8% | 55,3 % | 2.933 |
Cu cine este Nyx Assassin mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,2% | 66,1 % | 387 | |
| +3,4% | 55,8 % | 801 | |
| +2,9% | 57,3 % | 1.096 | |
| +2,8% | 51,9 % | 432 | |
| +2,8% | 55,6 % | 923 | |
| +2,7% | 57,2 % | 893 | |
| +2,5% | 56,7 % | 194 | |
| +2,5% | 57,6 % | 540 | |
| +2,4% | 53,1 % | 738 | |
| +2,3% | 55,1 % | 1.359 | |
| +2,3% | 57,2 % | 4.056 | |
| +2,0% | 54,2 % | 273 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











