
Templar Assassin: counteri și build în Dota 2
Templar Assassin în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Templar Assassin
Start
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Tango
- Magic Wand
- Magic Stick
- Circlet
Cizme
- 7 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 6 minFalcon Blade
- 16 minDesolator
- 18 minDragon Lance
- 19 minBlink Dagger
- 24 minCrystalys
- 27 minHurricane Pike
- 30 minDaedalus
- 30 minBlack King Bar
Talente
- 0.8 s de izbire pentru lovitura cauzată cu Meld 86 %+4 instanțe de Refraction 14 %25
- Refraction descântă 27 %+4 reducere armură pentru Meld 73 %20
- +225 distanță de atac pentru Meld 0 %+3 capcane pentru Psionic Trap 100 %15
- +1.5 s durată efect negativ pentru Meld 60 %+15% încetinire pentru Psionic Trap 40 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Meld
- niv. 10Psi Blades
- niv. 14Refraction
- Poziția 1: Safe Lane86 %
- Poziția 2: Mid Lane14 %
Puternici împotriva lui Templar Assassin
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,4% | 62,6 % | 1.109 | |
| +5,2% | 59,2 % | 71 | |
| +4,7% | 57,3 % | 518 | |
| +4,6% | 59,6 % | 349 | |
| +4,4% | 62,9 % | 483 | |
| +4,3% | 58,6 % | 384 | |
| +4,2% | 56,9 % | 197 | |
| +3,9% | 60,2 % | 93 | |
| +3,9% | 58,6 % | 532 | |
| +3,5% | 61,9 % | 97 | |
| +3,4% | 59,3 % | 563 | |
| +3,3% | 56,8 % | 544 |
Templar Assassin e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,6% | 54,0 % | 235 | |
| +5,5% | 48,7 % | 76 | |
| +5,0% | 49,2 % | 885 | |
| +4,8% | 56,0 % | 134 | |
| +4,0% | 51,1 % | 319 | |
| +4,0% | 49,6 % | 1.140 | |
| +3,4% | 50,9 % | 161 | |
| +3,2% | 49,1 % | 173 | |
| +3,1% | 52,3 % | 333 | |
| +3,1% | 54,8 % | 400 | |
| +3,0% | 47,8 % | 1.150 | |
| +2,9% | 45,8 % | 703 |
Cu cine este Templar Assassin mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,5% | 60,5 % | 81 | |
| +3,3% | 54,9 % | 266 | |
| +3,1% | 45,7 % | 265 | |
| +3,0% | 58,1 % | 31 | |
| +3,0% | 46,4 % | 183 | |
| +3,0% | 48,8 % | 838 | |
| +2,9% | 47,5 % | 396 | |
| +2,8% | 48,4 % | 459 | |
| +2,8% | 41,1 % | 336 | |
| +2,6% | 58,8 % | 85 | |
| +2,6% | 49,8 % | 291 | |
| +2,4% | 50,9 % | 475 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











