
Templar Assassin: counteri și build în Dota 2
Templar Assassin în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Templar Assassin
Start
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Tango
- Magic Wand
- Magic Stick
- Circlet
Cizme
- 7 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 6 minFalcon Blade
- 16 minDesolator
- 18 minDragon Lance
- 19 minBlink Dagger
- 24 minCrystalys
- 27 minHurricane Pike
- 30 minDaedalus
- 30 minBlack King Bar
Talente
- 0.8 s de izbire pentru lovitura cauzată cu Meld 86 %+4 instanțe de Refraction 14 %25
- Refraction descântă 27 %+4 reducere armură pentru Meld 73 %20
- +225 distanță de atac pentru Meld 0 %+3 capcane pentru Psionic Trap 100 %15
- +1.5 s durată efect negativ pentru Meld 60 %+15% încetinire pentru Psionic Trap 40 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Meld
- niv. 10Psi Blades
- niv. 14Refraction
- Poziția 1: Safe Lane76 %
- Poziția 2: Mid Lane23 %
Puternici împotriva lui Templar Assassin
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,2% | 61,2 % | 952 | |
| +5,9% | 61,7 % | 2.022 | |
| +5,1% | 62,7 % | 2.461 | |
| +4,2% | 51,2 % | 127 | |
| +3,9% | 59,7 % | 2.396 | |
| +3,6% | 56,9 % | 963 | |
| +3,6% | 56,4 % | 181 | |
| +3,6% | 54,3 % | 668 | |
| +3,5% | 58,9 % | 326 | |
| +3,5% | 59,6 % | 862 | |
| +3,3% | 54,3 % | 1.097 | |
| +3,2% | 56,7 % | 492 |
Templar Assassin e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,0% | 52,6 % | 435 | |
| +3,9% | 44,2 % | 147 | |
| +3,8% | 47,6 % | 1.646 | |
| +3,7% | 50,8 % | 653 | |
| +3,5% | 50,3 % | 862 | |
| +3,3% | 50,5 % | 1.433 | |
| +3,3% | 48,9 % | 3.324 | |
| +3,0% | 47,0 % | 2.040 | |
| +2,9% | 48,1 % | 2.994 | |
| +2,8% | 49,4 % | 1.113 | |
| +2,4% | 47,7 % | 4.556 | |
| +2,4% | 46,2 % | 1.975 |
Cu cine este Templar Assassin mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,4% | 54,1 % | 133 | |
| +3,4% | 54,3 % | 129 | |
| +2,9% | 48,2 % | 365 | |
| +2,5% | 48,3 % | 1.555 | |
| +2,3% | 47,4 % | 1.371 | |
| +2,2% | 47,3 % | 2.733 | |
| +2,0% | 45,9 % | 970 | |
| +1,9% | 49,3 % | 3.072 | |
| +1,9% | 46,7 % | 345 | |
| +1,9% | 44,2 % | 382 | |
| +1,8% | 47,7 % | 621 | |
| +1,7% | 50,2 % | 3.237 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











