
Shadow Demon: counteri și build în Dota 2
Shadow Demon în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Shadow Demon
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 11 minArcane Boots
- 11 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 5 minRing of Basilius
Talente
- Demonic Purge aplică Shadow Poison 0 %2 încărcături de Disruption 100 %25
- +15% daune împărtășite pentru Disseminate 36 %-20 s de repaus pentru Demonic Purge 65 %20
- +15% daune pentru Shadow Poison 54 %+8 forță 46 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Shadow Poison
- niv. 11Disseminate
- niv. 12Disruption
- Poziția 5: Hard Support58 %
- Poziția 4: Support38 %
Puternici împotriva lui Shadow Demon
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,8% | 61,1 % | 126 | |
| +4,2% | 55,8 % | 804 | |
| +4,0% | 56,5 % | 260 | |
| +4,0% | 58,3 % | 561 | |
| +3,7% | 59,0 % | 312 | |
| +3,6% | 53,4 % | 174 | |
| +3,4% | 55,8 % | 337 | |
| +3,3% | 60,3 % | 262 | |
| +3,3% | 57,3 % | 995 | |
| +3,3% | 60,1 % | 346 | |
| +3,1% | 53,2 % | 329 | |
| +3,1% | 53,3 % | 567 |
Shadow Demon e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,4% | 53,4 % | 487 | |
| +4,8% | 51,7 % | 172 | |
| +4,6% | 47,6 % | 126 | |
| +4,6% | 48,2 % | 1.054 | |
| +4,4% | 55,6 % | 284 | |
| +4,3% | 52,5 % | 217 | |
| +4,0% | 47,3 % | 1.270 | |
| +4,0% | 48,0 % | 619 | |
| +3,2% | 49,0 % | 335 | |
| +3,1% | 54,7 % | 311 | |
| +2,8% | 45,9 % | 327 | |
| +2,8% | 52,3 % | 174 |
Cu cine este Shadow Demon mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,7% | 52,8 % | 212 | |
| +5,3% | 50,8 % | 376 | |
| +3,3% | 49,2 % | 581 | |
| +3,0% | 48,4 % | 285 | |
| +2,3% | 44,7 % | 262 | |
| +2,3% | 46,6 % | 251 | |
| +2,3% | 47,5 % | 573 | |
| +2,2% | 47,3 % | 370 | |
| +2,1% | 49,8 % | 1.133 | |
| +2,1% | 50,8 % | 551 | |
| +2,0% | 47,1 % | 187 | |
| +1,8% | 50,9 % | 755 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











