
Grimstroke: counteri și build în Dota 2
Grimstroke în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Grimstroke
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Magic Stick
- Iron Branch
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 11 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 21 minBlink Dagger
- 23 minGlimmer Cape
- 35 minAghanim's Scepter
Talente
- +150 rază pentru Ink Swell 41 %+70% viteză și distanță de traversare pentru Stroke of Fate 59 %25
- +80% daune pentru Stroke of Fate 51 %+2 atacuri necesare pentru a distruge fantoma 49 %20
- +25.0% daune încasate de la vrăji pentru Soulbind 83 %+15% viteză de mișcare pentru Ink Swell 17 %15
- +65 DPS pentru Phantom's Embrace 56 %-4 s de repaus pentru Ink Swell 44 %10
Ordinea abilităților
- niv. 10Stroke of Fate
- niv. 10Phantom's Embrace
- niv. 14Ink Swell
- Poziția 5: Hard Support54 %
- Poziția 4: Support43 %
Puternici împotriva lui Grimstroke
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,2% | 52,6 % | 367 | |
| +4,1% | 53,3 % | 676 | |
| +3,9% | 54,0 % | 574 | |
| +3,5% | 58,3 % | 266 | |
| +3,5% | 53,8 % | 956 | |
| +3,2% | 54,2 % | 190 | |
| +3,2% | 46,8 % | 308 | |
| +3,0% | 54,6 % | 163 | |
| +2,9% | 54,5 % | 440 | |
| +2,8% | 52,2 % | 1.337 | |
| +2,7% | 48,6 % | 356 | |
| +2,4% | 51,0 % | 1.565 |
Grimstroke e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,6% | 57,0 % | 302 | |
| +3,7% | 55,3 % | 1.294 | |
| +3,6% | 57,0 % | 472 | |
| +3,3% | 55,3 % | 3.465 | |
| +3,2% | 56,1 % | 1.269 | |
| +2,7% | 59,8 % | 662 | |
| +2,5% | 56,2 % | 1.147 | |
| +2,4% | 60,7 % | 224 | |
| +2,2% | 56,8 % | 862 | |
| +2,1% | 54,7 % | 192 | |
| +2,1% | 50,7 % | 963 | |
| +2,0% | 57,0 % | 493 |
Cu cine este Grimstroke mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,8% | 61,2 % | 436 | |
| +2,7% | 56,3 % | 641 | |
| +2,3% | 52,9 % | 609 | |
| +2,3% | 57,5 % | 656 | |
| +2,1% | 57,3 % | 433 | |
| +1,9% | 57,3 % | 349 | |
| +1,9% | 56,5 % | 490 | |
| +1,8% | 50,8 % | 648 | |
| +1,8% | 59,6 % | 166 | |
| +1,8% | 55,8 % | 233 | |
| +1,8% | 54,2 % | 1.215 | |
| +1,8% | 51,8 % | 245 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











