
Grimstroke: counteri și build în Dota 2
Grimstroke în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Grimstroke
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Magic Stick
- Iron Branch
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 11 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 21 minBlink Dagger
- 23 minGlimmer Cape
- 35 minAghanim's Scepter
Talente
- +150 rază pentru Ink Swell 41 %+70% viteză și distanță de traversare pentru Stroke of Fate 59 %25
- +80% daune pentru Stroke of Fate 51 %+2 atacuri necesare pentru a distruge fantoma 49 %20
- +25.0% daune încasate de la vrăji pentru Soulbind 83 %+15% viteză de mișcare pentru Ink Swell 17 %15
- +65 DPS pentru Phantom's Embrace 56 %-4 s de repaus pentru Ink Swell 44 %10
Ordinea abilităților
- niv. 10Stroke of Fate
- niv. 10Phantom's Embrace
- niv. 14Ink Swell
- Poziția 5: Hard Support56 %
- Poziția 4: Support41 %
Puternici împotriva lui Grimstroke
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,0% | 47,8 % | 379 | |
| +3,9% | 51,2 % | 258 | |
| +3,8% | 52,8 % | 964 | |
| +3,6% | 53,4 % | 174 | |
| +3,2% | 55,5 % | 321 | |
| +2,9% | 49,1 % | 658 | |
| +2,8% | 51,4 % | 805 | |
| +2,7% | 50,8 % | 1.334 | |
| +2,3% | 46,8 % | 968 | |
| +2,3% | 47,6 % | 1.025 | |
| +2,1% | 52,1 % | 436 | |
| +2,1% | 53,1 % | 2.563 |
Grimstroke e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,5% | 59,3 % | 2.611 | |
| +3,2% | 53,5 % | 3.306 | |
| +3,0% | 51,6 % | 2.675 | |
| +2,4% | 57,6 % | 637 | |
| +2,3% | 57,7 % | 848 | |
| +2,2% | 54,9 % | 712 | |
| +2,1% | 52,1 % | 3.386 | |
| +2,0% | 59,6 % | 465 | |
| +1,9% | 56,8 % | 333 | |
| +1,8% | 54,1 % | 703 | |
| +1,5% | 55,1 % | 1.953 | |
| +1,4% | 54,2 % | 323 |
Cu cine este Grimstroke mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,8% | 61,0 % | 362 | |
| +3,3% | 53,6 % | 401 | |
| +3,1% | 56,9 % | 1.008 | |
| +3,1% | 57,8 % | 573 | |
| +3,0% | 53,9 % | 889 | |
| +2,9% | 56,8 % | 2.494 | |
| +2,9% | 53,4 % | 844 | |
| +2,6% | 50,4 % | 843 | |
| +2,5% | 58,7 % | 356 | |
| +2,2% | 51,0 % | 602 | |
| +2,2% | 53,9 % | 1.575 | |
| +2,0% | 52,1 % | 841 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











