
Wraith King: counteri și build în Dota 2
Wraith King în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Wraith King
Start
- Tango
- Quelling Blade
- Iron Branch
- Gauntlets of Strength
- Magic Stick
- Circlet
Cizme
- 8 minPhase Boots
- 10 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 18 minRadiance
- 21 minBlink Dagger
- 23 minDesolator
- 28 minAghanim's Shard
- 32 minBlack King Bar
- 34 minAssault Cuirass
- 36 minAghanim's Scepter
Talente
- -2 s de repaus pentru Mortal Strike 51 %Reincarnation folosește Wraithfire Blast 49 %25
- +50 viteză de atac 76 %+5 schelete pentru Bone Guard 24 %20
- +0.75 s de năucire pentru Wraithfire Blast 44 %+300 viață 56 %15
- +8% furt de viață pentru Vampiric Spirit 45 %+2 s de încetinire pentru Wraithfire Blast 55 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Bone Guard
- niv. 10Mortal Strike
- niv. 15Wraithfire Blast
- Poziția 3: Off Lane67 %
- Poziția 1: Safe Lane30 %
Puternici împotriva lui Wraith King
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,0% | 49,3 % | 1.437 | |
| +6,2% | 55,2 % | 8.114 | |
| +5,0% | 50,5 % | 2.768 | |
| +4,9% | 49,0 % | 584 | |
| +4,6% | 57,2 % | 858 | |
| +4,4% | 50,8 % | 2.809 | |
| +4,3% | 50,1 % | 629 | |
| +4,1% | 49,0 % | 6.420 | |
| +4,0% | 46,6 % | 1.235 | |
| +3,4% | 48,1 % | 3.042 | |
| +3,4% | 50,4 % | 746 | |
| +3,3% | 48,7 % | 9.162 |
Wraith King e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,6% | 60,1 % | 3.274 | |
| +4,4% | 58,1 % | 2.341 | |
| +3,7% | 59,9 % | 1.542 | |
| +3,2% | 60,2 % | 4.826 | |
| +2,8% | 61,1 % | 1.588 | |
| +2,5% | 54,4 % | 10.248 | |
| +2,4% | 55,2 % | 8.783 | |
| +2,3% | 55,0 % | 5.983 | |
| +2,2% | 61,9 % | 2.035 | |
| +2,2% | 56,2 % | 6.189 | |
| +2,1% | 57,5 % | 7.568 | |
| +2,0% | 60,4 % | 2.364 |
Cu cine este Wraith King mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,1% | 58,1 % | 1.034 | |
| +3,8% | 57,6 % | 761 | |
| +3,0% | 53,9 % | 1.436 | |
| +2,8% | 55,7 % | 1.040 | |
| +2,5% | 56,2 % | 169 | |
| +2,4% | 58,0 % | 4.641 | |
| +2,3% | 58,3 % | 2.680 | |
| +2,2% | 59,5 % | 1.157 | |
| +2,2% | 53,8 % | 2.004 | |
| +2,1% | 52,6 % | 3.879 | |
| +1,7% | 59,9 % | 352 | |
| +1,6% | 52,4 % | 422 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











