
Dawnbreaker: counteri și build în Dota 2
Dawnbreaker în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Dawnbreaker
Start
- Gauntlets of Strength
- Iron Branch
- Tango
- Quelling Blade
- Magic Stick
Cizme
- 9 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 4 minSoul Ring
- 15 minEcho Sabre
- 20 minAghanim's Shard
- 22 minHarpoon
- 23 minDesolator
- 29 minBlack King Bar
- 36 minAssault Cuirass
Talente
- -4 s de repaus pentru Starbreaker 59 %+80% distanță de invocare/viteză pentru Celestial Hammer 41 %25
- +150 rază pentru Solar Guardian 32 %-1 atac necesar pentru Luminosity 68 %20
- +40% daune dâră/ciocan pentru Celestial Hammer 27 %-20 s de repaus pentru Solar Guardian 73 %15
- +25% daune critice pentru Luminosity 100 %Dâra de la Celestial Hammer acordă viteză de mișcare aliaților 0 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Celestial Hammer
- niv. 10Starbreaker
- niv. 15Luminosity
- Poziția 3: Off Lane92 %
Puternici împotriva lui Dawnbreaker
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,1% | 56,4 % | 225 | |
| +3,9% | 47,3 % | 1.260 | |
| +3,2% | 53,9 % | 755 | |
| +3,1% | 48,8 % | 2.464 | |
| +3,0% | 49,1 % | 644 | |
| +3,0% | 49,4 % | 1.312 | |
| +2,9% | 46,1 % | 890 | |
| +2,8% | 49,4 % | 1.740 | |
| +2,5% | 50,8 % | 626 | |
| +2,4% | 46,6 % | 723 | |
| +2,3% | 50,2 % | 3.140 | |
| +2,3% | 50,7 % | 1.297 |
Dawnbreaker e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,6% | 56,7 % | 390 | |
| +3,6% | 63,6 % | 99 | |
| +3,4% | 55,2 % | 2.373 | |
| +3,0% | 52,6 % | 5.499 | |
| +2,6% | 49,4 % | 488 | |
| +2,3% | 59,4 % | 1.371 | |
| +2,1% | 61,9 % | 2.897 | |
| +1,9% | 54,7 % | 917 | |
| +1,8% | 59,2 % | 568 | |
| +1,8% | 52,9 % | 1.958 | |
| +1,7% | 57,7 % | 1.460 | |
| +1,6% | 53,0 % | 10.070 |
Cu cine este Dawnbreaker mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,8% | 57,0 % | 100 | |
| +3,3% | 53,2 % | 615 | |
| +3,3% | 60,9 % | 483 | |
| +3,1% | 58,5 % | 1.790 | |
| +2,8% | 55,4 % | 186 | |
| +2,6% | 53,6 % | 955 | |
| +2,5% | 56,4 % | 4.594 | |
| +2,3% | 56,7 % | 785 | |
| +2,2% | 57,0 % | 1.627 | |
| +2,2% | 53,8 % | 303 | |
| +2,2% | 53,1 % | 1.756 | |
| +2,1% | 50,0 % | 1.285 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











