
Ogre Magi: counteri și build în Dota 2
Ogre Magi în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Ogre Magi
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Magic Stick
- Iron Branch
- Enchanted Mango
- Sentry Ward
Cizme
- 12 minArcane Boots
- 36 minGuardian Greaves
Pe parcursul jocului
- 4 minMagic Wand
- 4 minSoul Ring
- 6 minRing of Basilius
- 19 minHand of Midas
- 24 minBlink Dagger
- 25 minAether Lens
- 25 minGlimmer Cape
- 31 minAghanim's Scepter
Talente
- 17% șansă de declanșare pentru Fireblast în urma unui atac 100 %+10% șansă pentru Multicast 0 %25
- +30 forță 61 %+175 daune pentru Fireblast 39 %20
- +80 daune 31 %+20/35 viteză de atac pentru Bloodlust/sine 69 %15
- +10 daune de ardere pentru Ignite 84 %+2/0.01 mana/regenerare de mana per forță pentru Dumb Luck 16 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Ignite
- niv. 11Fireblast
- niv. 15Bloodlust
- Poziția 4: Support36 %
- Poziția 5: Hard Support35 %
- Poziția 3: Off Lane18 %
Puternici împotriva lui Ogre Magi
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,5% | 53,5 % | 995 | |
| +5,2% | 51,9 % | 206 | |
| +3,8% | 55,8 % | 9.925 | |
| +3,0% | 52,1 % | 10.919 | |
| +2,8% | 53,2 % | 4.072 | |
| +2,8% | 57,1 % | 1.063 | |
| +2,0% | 46,4 % | 2.625 | |
| +1,9% | 50,0 % | 9.682 | |
| +1,9% | 48,9 % | 854 | |
| +1,9% | 46,9 % | 2.629 | |
| +1,9% | 49,2 % | 5.996 | |
| +1,7% | 48,5 % | 712 |
Ogre Magi e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,3% | 62,7 % | 474 | |
| +2,7% | 55,2 % | 2.271 | |
| +2,4% | 51,6 % | 10.681 | |
| +2,4% | 57,5 % | 7.383 | |
| +2,2% | 50,3 % | 1.281 | |
| +2,2% | 49,8 % | 825 | |
| +2,1% | 53,0 % | 2.228 | |
| +1,9% | 50,6 % | 2.332 | |
| +1,8% | 54,7 % | 2.558 | |
| +1,7% | 54,7 % | 4.433 | |
| +1,7% | 49,8 % | 1.811 | |
| +1,6% | 53,0 % | 2.570 |
Cu cine este Ogre Magi mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,5% | 51,2 % | 1.788 | |
| +2,4% | 53,7 % | 3.395 | |
| +2,4% | 49,5 % | 3.219 | |
| +2,3% | 53,4 % | 5.097 | |
| +2,2% | 52,8 % | 1.689 | |
| +2,2% | 52,9 % | 374 | |
| +2,1% | 52,3 % | 16.628 | |
| +2,1% | 50,7 % | 2.130 | |
| +1,9% | 50,8 % | 5.307 | |
| +1,9% | 53,9 % | 7.675 | |
| +1,9% | 50,3 % | 4.424 | |
| +1,8% | 52,4 % | 2.335 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











