
Invoker: counteri și build în Dota 2
Invoker în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Invoker
Start
- Circlet
- Iron Branch
- Mantle of Intelligence
- Faerie Fire
- Tango
- Observer Ward
Cizme
- 19 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 1 minNull Talisman
- 3 minMagic Wand
- 11 minMeteor Hammer
- 25 minBlink Dagger
- 26 minAghanim's Shard
- 29 minAghanim's Scepter
- 29 minOctarine Core
- 31 minBlack King Bar
Talente
- Deafening Blast radial 100 %2x bonusuri active pentru Quas/Wex/Exort 0 %25
- +2 instanțe de Chaos Meteor 100 %+50% reducere armură pentru Forged Spirit 0 %20
- +25 daune/viteză pentru Alacrity 17 %-6 s de repaus pentru Cold Snap 83 %15
- +50 DPS pentru Ice Wall 81 %-5 s de repaus pentru Tornado 19 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Exort
- niv. 9Quas
- niv. 15Wex
- Poziția 2: Mid Lane68 %
- Poziția 4: Support19 %
- Poziția 5: Hard Support12 %
Puternici împotriva lui Invoker
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,9% | 51,8 % | 249 | |
| +3,3% | 49,0 % | 1.899 | |
| +2,6% | 50,0 % | 1.725 | |
| +2,4% | 52,8 % | 1.524 | |
| +2,4% | 47,0 % | 1.201 | |
| +2,4% | 48,1 % | 3.462 | |
| +2,3% | 51,4 % | 4.794 | |
| +1,6% | 52,7 % | 9.771 | |
| +1,5% | 50,4 % | 2.615 | |
| +1,5% | 43,4 % | 6.195 | |
| +1,4% | 49,1 % | 758 | |
| +1,3% | 53,6 % | 8.776 |
Invoker e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,0% | 55,6 % | 908 | |
| +2,6% | 54,3 % | 6.963 | |
| +2,5% | 54,1 % | 1.894 | |
| +2,3% | 50,2 % | 6.185 | |
| +2,1% | 55,7 % | 2.959 | |
| +1,9% | 50,8 % | 2.814 | |
| +1,7% | 56,2 % | 2.513 | |
| +1,7% | 59,2 % | 456 | |
| +1,6% | 53,7 % | 771 | |
| +1,6% | 51,8 % | 1.158 | |
| +1,6% | 53,3 % | 2.216 | |
| +1,5% | 54,2 % | 4.859 |
Cu cine este Invoker mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,0% | 50,4 % | 1.457 | |
| +2,6% | 54,1 % | 3.045 | |
| +2,4% | 55,9 % | 660 | |
| +2,1% | 53,0 % | 1.096 | |
| +2,0% | 52,3 % | 7.218 | |
| +1,9% | 51,1 % | 4.601 | |
| +1,7% | 54,1 % | 1.850 | |
| +1,7% | 53,6 % | 3.740 | |
| +1,5% | 50,2 % | 3.579 | |
| +1,4% | 50,4 % | 3.176 | |
| +1,4% | 47,6 % | 2.860 | |
| +1,4% | 49,1 % | 1.610 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











