
Pangolier: counteri și build în Dota 2
Pangolier în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Pangolier
Start
- Iron Branch
- Tango
- Faerie Fire
- Quelling Blade
Cizme
- 12 minPower Treads
- 38 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 3 minOrb of Blight
- 12 minDiffusal Blade
- 19 minBlink Dagger
- 25 minAghanim's Scepter
- 32 minSkull Basher
Talente
- +20% daune de atac ca daune de Swashbuckle 62 %-15 s de repaus pentru Rolling Thunder 38 %25
- +2 s durată pentru Rolling Thunder 22 %-1.5 s de repaus pentru Shield Crash 78 %20
- -2 s de repaus pentru Swashbuckle 70 %+125 barieră pentru Shield Crash 30 %15
- +2 reducere armură pentru Lucky Shot 35 %+200 distanță pentru tăieturile cauzate de Swashbuckle 65 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Swashbuckle
- niv. 9Shield Crash
- niv. 15Lucky Shot
- Poziția 2: Mid Lane68 %
- Poziția 3: Off Lane30 %
Puternici împotriva lui Pangolier
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,2% | 54,8 % | 480 | |
| +5,1% | 61,9 % | 1.313 | |
| +4,9% | 55,3 % | 123 | |
| +4,7% | 63,9 % | 147 | |
| +4,7% | 54,2 % | 264 | |
| +4,6% | 55,1 % | 437 | |
| +4,1% | 60,9 % | 299 | |
| +3,8% | 58,3 % | 264 | |
| +3,7% | 57,8 % | 348 | |
| +3,6% | 59,4 % | 411 | |
| +3,6% | 59,8 % | 798 | |
| +3,3% | 56,3 % | 703 |
Pangolier e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +9,6% | 56,5 % | 154 | |
| +5,4% | 55,4 % | 258 | |
| +4,3% | 53,0 % | 585 | |
| +4,2% | 51,8 % | 199 | |
| +4,1% | 47,7 % | 405 | |
| +3,9% | 46,8 % | 1.217 | |
| +3,9% | 48,7 % | 2.258 | |
| +3,7% | 50,5 % | 2.157 | |
| +3,0% | 49,5 % | 190 | |
| +3,0% | 51,3 % | 398 | |
| +2,9% | 49,8 % | 514 | |
| +2,8% | 54,5 % | 688 |
Cu cine este Pangolier mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +8,0% | 62,4 % | 101 | |
| +5,7% | 52,3 % | 329 | |
| +5,5% | 53,5 % | 254 | |
| +5,4% | 56,9 % | 109 | |
| +5,1% | 52,8 % | 127 | |
| +5,0% | 56,6 % | 152 | |
| +4,6% | 54,1 % | 133 | |
| +2,9% | 46,7 % | 210 | |
| +2,9% | 49,8 % | 733 | |
| +2,8% | 53,2 % | 607 | |
| +2,8% | 51,2 % | 490 | |
| +2,8% | 55,6 % | 311 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











