
Pangolier: counteri și build în Dota 2
Pangolier în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Pangolier
Start
- Iron Branch
- Tango
- Faerie Fire
- Quelling Blade
Cizme
- 12 minPower Treads
- 38 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 3 minOrb of Blight
- 12 minDiffusal Blade
- 19 minBlink Dagger
- 25 minAghanim's Scepter
- 32 minSkull Basher
Talente
- +20% daune de atac ca daune de Swashbuckle 62 %-15 s de repaus pentru Rolling Thunder 38 %25
- +2 s durată pentru Rolling Thunder 22 %-1.5 s de repaus pentru Shield Crash 78 %20
- -2 s de repaus pentru Swashbuckle 70 %+125 barieră pentru Shield Crash 30 %15
- +2 reducere armură pentru Lucky Shot 35 %+200 distanță pentru tăieturile cauzate de Swashbuckle 65 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Swashbuckle
- niv. 9Shield Crash
- niv. 15Lucky Shot
- Poziția 2: Mid Lane64 %
- Poziția 3: Off Lane32 %
Puternici împotriva lui Pangolier
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,8% | 54,8 % | 272 | |
| +5,8% | 68,3 % | 126 | |
| +4,9% | 52,9 % | 399 | |
| +4,5% | 54,2 % | 201 | |
| +3,9% | 61,4 % | 368 | |
| +3,7% | 59,1 % | 203 | |
| +3,6% | 56,5 % | 317 | |
| +3,6% | 53,1 % | 320 | |
| +3,4% | 62,0 % | 216 | |
| +3,3% | 60,1 % | 198 | |
| +3,2% | 57,8 % | 372 | |
| +3,1% | 56,1 % | 253 |
Pangolier e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,1% | 53,3 % | 90 | |
| +3,5% | 44,7 % | 1.145 | |
| +2,9% | 52,7 % | 493 | |
| +2,9% | 50,6 % | 316 | |
| +2,7% | 45,9 % | 956 | |
| +2,6% | 56,6 % | 129 | |
| +2,5% | 49,3 % | 615 | |
| +2,4% | 47,3 % | 1.247 | |
| +2,4% | 51,2 % | 281 | |
| +2,4% | 51,5 % | 806 | |
| +2,2% | 47,0 % | 443 | |
| +2,1% | 49,6 % | 403 |
Cu cine este Pangolier mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,6% | 50,4 % | 113 | |
| +4,9% | 51,9 % | 420 | |
| +4,9% | 52,0 % | 127 | |
| +4,8% | 50,6 % | 77 | |
| +4,3% | 50,8 % | 191 | |
| +3,9% | 52,1 % | 192 | |
| +3,7% | 47,0 % | 300 | |
| +3,6% | 52,3 % | 526 | |
| +3,5% | 53,0 % | 528 | |
| +3,5% | 41,2 % | 97 | |
| +3,2% | 49,5 % | 194 | |
| +2,9% | 49,0 % | 886 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











