
Enchantress: counteri și build în Dota 2
Enchantress în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Enchantress
Start
- Tango
- Iron Branch
- Blood Grenade
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Circlet
Cizme
- 15 minPower Treads
- 13 minArcane Boots
- 14 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
Talente
- +6.5% daune pentru Impetus 79 %+80 încetinire a vitezei de atac pentru Untouchable 21 %25
- +9 spirite pentru Nature's Attendants 49 %+150 viață/+25 daune pentru Enchantress și unitățile sale 51 %20
- +30 viteză de atac pentru Enchantress și unitățile sale 64 %+8 vindecare pentru Nature's Attendants 36 %15
- +5 armură pentru Enchantress și unitățile ei 60 %+30 viteză de mișcare cât timp Nature's Attendants este activ 40 %10
Ordinea abilităților
- niv. 9Impetus
- niv. 10Enchant
- niv. 10Nature's Attendants
- Poziția 5: Hard Support39 %
- Poziția 4: Support36 %
- Poziția 3: Off Lane12 %
- Poziția 2: Mid Lane12 %
Puternici împotriva lui Enchantress
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,6% | 58,9 % | 1.286 | |
| +4,0% | 52,8 % | 178 | |
| +3,8% | 56,5 % | 338 | |
| +3,8% | 57,5 % | 964 | |
| +3,4% | 57,1 % | 732 | |
| +3,0% | 48,1 % | 81 | |
| +2,9% | 58,8 % | 882 | |
| +2,9% | 59,6 % | 203 | |
| +2,7% | 54,7 % | 373 | |
| +2,6% | 54,9 % | 379 | |
| +2,6% | 58,4 % | 2.144 | |
| +2,5% | 55,5 % | 2.865 |
Enchantress e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,5% | 52,4 % | 313 | |
| +4,3% | 57,4 % | 462 | |
| +4,2% | 47,0 % | 134 | |
| +4,0% | 46,6 % | 1.235 | |
| +3,7% | 51,5 % | 472 | |
| +3,7% | 51,5 % | 1.229 | |
| +3,6% | 49,5 % | 871 | |
| +3,5% | 52,4 % | 716 | |
| +3,2% | 48,8 % | 772 | |
| +3,1% | 51,8 % | 226 | |
| +3,1% | 45,4 % | 194 | |
| +3,1% | 49,2 % | 622 |
Cu cine este Enchantress mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,8% | 54,3 % | 324 | |
| +4,4% | 54,5 % | 110 | |
| +4,4% | 52,1 % | 234 | |
| +4,0% | 54,5 % | 398 | |
| +3,9% | 47,7 % | 302 | |
| +3,6% | 52,0 % | 319 | |
| +3,1% | 51,9 % | 1.404 | |
| +2,9% | 50,7 % | 749 | |
| +2,8% | 49,0 % | 257 | |
| +2,6% | 48,9 % | 1.277 | |
| +2,6% | 47,9 % | 353 | |
| +2,5% | 51,5 % | 103 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











