
Phoenix: counteri și build în Dota 2
Phoenix în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Phoenix
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Circlet
Cizme
- 8 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 4 minMagic Wand
- 8 minUrn of Shadows
- 16 minSpirit Vessel
- 29 minShiva's Guard
Talente
- +2 atacuri de eroi necesare pentru a distruge Supernova 82 %+1000 distanță de invocare pentru Icarus Dive 19 %25
- +1.25% maxim de viață ca daune pentru Sun Ray 86 %+0.6 s de năucire pentru Supernova 14 %20
- +25% încetinire pentru Icarus Dive 71 %+1% daune din viața lipsă pentru Dying Light 29 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Fire Spirits
- niv. 10Icarus Dive
- niv. 15Sun Ray
- Poziția 4: Support36 %
- Poziția 3: Off Lane23 %
- Poziția 2: Mid Lane21 %
- Poziția 5: Hard Support20 %
Puternici împotriva lui Phoenix
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,3% | 58,2 % | 622 | |
| +4,5% | 49,1 % | 702 | |
| +4,3% | 51,8 % | 1.041 | |
| +4,1% | 49,7 % | 1.015 | |
| +3,7% | 54,6 % | 636 | |
| +3,6% | 52,2 % | 873 | |
| +3,3% | 51,5 % | 814 | |
| +3,3% | 49,5 % | 4.249 | |
| +3,2% | 52,1 % | 1.106 | |
| +3,0% | 49,5 % | 1.131 | |
| +3,0% | 54,8 % | 5.505 | |
| +2,9% | 48,9 % | 704 |
Phoenix e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,3% | 57,3 % | 321 | |
| +6,2% | 61,2 % | 952 | |
| +5,4% | 59,2 % | 1.033 | |
| +4,6% | 61,1 % | 525 | |
| +4,5% | 55,1 % | 771 | |
| +4,4% | 50,8 % | 2.809 | |
| +4,2% | 49,0 % | 314 | |
| +4,1% | 53,3 % | 2.064 | |
| +3,8% | 61,3 % | 385 | |
| +3,8% | 52,9 % | 1.782 | |
| +3,5% | 53,8 % | 3.164 | |
| +3,1% | 53,5 % | 2.047 |
Cu cine este Phoenix mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,1% | 53,2 % | 462 | |
| +3,8% | 57,9 % | 2.575 | |
| +3,7% | 61,7 % | 264 | |
| +2,9% | 53,4 % | 871 | |
| +2,9% | 55,6 % | 698 | |
| +2,6% | 54,4 % | 682 | |
| +2,5% | 52,5 % | 579 | |
| +2,3% | 58,4 % | 2.700 | |
| +2,3% | 47,2 % | 843 | |
| +2,1% | 52,8 % | 1.526 | |
| +2,0% | 59,5 % | 274 | |
| +1,9% | 53,4 % | 292 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











