
Dragon Knight: counteri și build în Dota 2
Dragon Knight în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Dragon Knight
Start
- Gauntlets of Strength
- Tango
- Iron Branch
- Quelling Blade
- Magic Stick
- Circlet
Cizme
- 8 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 4 minMagic Wand
- 5 minSoul Ring
- 11 minBlink Dagger
- 23 minBlack King Bar
- 27 minOctarine Core
- 29 minSoul Booster
Talente
- +12 regenerare de viață/armură pentru Dragon Blood 100 %+50% bonusuri pentru Wyrm's Wrath 0 %25
- +150 distanță de atac pentru Elder Dragon Form 36 %+220 daune pentru Breathe Fire 65 %20
- +15 daune 37 %-2 s de repaus pentru Breathe Fire 63 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Breathe Fire
- niv. 10Wyrm's Wrath
- niv. 15Dragon Tail
- Poziția 3: Off Lane54 %
- Poziția 2: Mid Lane40 %
Puternici împotriva lui Dragon Knight
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,1% | 50,9 % | 958 | |
| +5,6% | 57,1 % | 482 | |
| +4,8% | 51,7 % | 1.473 | |
| +4,1% | 50,2 % | 3.796 | |
| +3,7% | 48,2 % | 776 | |
| +3,5% | 48,7 % | 2.096 | |
| +3,4% | 50,8 % | 2.468 | |
| +3,1% | 47,6 % | 254 | |
| +3,0% | 49,9 % | 3.951 | |
| +2,7% | 47,6 % | 618 | |
| +2,6% | 51,4 % | 1.995 | |
| +2,6% | 46,5 % | 1.923 |
Dragon Knight e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,6% | 60,7 % | 649 | |
| +5,4% | 62,6 % | 1.109 | |
| +5,1% | 61,9 % | 1.313 | |
| +4,9% | 59,4 % | 909 | |
| +4,3% | 58,5 % | 234 | |
| +3,2% | 51,1 % | 354 | |
| +3,1% | 53,1 % | 3.328 | |
| +3,0% | 61,2 % | 1.321 | |
| +3,0% | 50,9 % | 281 | |
| +2,7% | 57,1 % | 1.584 | |
| +2,6% | 57,7 % | 1.397 | |
| +2,5% | 60,4 % | 1.373 |
Cu cine este Dragon Knight mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,2% | 59,5 % | 974 | |
| +3,3% | 56,2 % | 1.544 | |
| +3,1% | 53,6 % | 567 | |
| +3,1% | 55,4 % | 811 | |
| +2,5% | 52,6 % | 1.336 | |
| +2,5% | 53,1 % | 1.095 | |
| +2,3% | 58,0 % | 331 | |
| +2,3% | 56,4 % | 1.255 | |
| +2,1% | 55,6 % | 430 | |
| +2,1% | 52,9 % | 348 | |
| +2,0% | 55,6 % | 1.130 | |
| +2,0% | 55,7 % | 2.997 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











