
Juggernaut: counteri și build în Dota 2
Juggernaut în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Juggernaut
Start
- Quelling Blade
- Tango
- Iron Branch
- Magic Stick
- Faerie Fire
- Circlet
Cizme
- 7 minPower Treads
- 8 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 10 minPerseverance
- 14 minBattle Fury
- 18 minYasha
- 22 minManta Style
- 27 minBlink Dagger
- 29 minButterfly
- 33 minAghanim's Scepter
- 33 minMonkey King Bar
Talente
- +1 s durată pentru Omnislash 37 %+40% furt de viață pentru Blade Dance 63 %25
- +15% daune critice pentru Blade Dance 82 %+120 daune pe secundă pentru Blade Fury 18 %20
- -15 s de repaus pentru Omnislash 0 %45 viteză de mișcare cât timp Blade Fury este activ 100 %15
- -12 s de repaus pentru Healing Ward 13 %-1.0 s pentru intervalul de obținere a suprapunerilor de Bladeform 87 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Blade Fury
- niv. 10Blade Dance
- niv. 15Healing Ward
- Poziția 1: Safe Lane90 %
Puternici împotriva lui Juggernaut
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,4% | 41,9 % | 74 | |
| +3,7% | 53,4 % | 1.399 | |
| +2,8% | 48,8 % | 818 | |
| +2,8% | 49,3 % | 612 | |
| +2,6% | 50,3 % | 1.380 | |
| +2,4% | 46,0 % | 409 | |
| +2,3% | 53,1 % | 488 | |
| +2,2% | 49,4 % | 617 | |
| +2,1% | 50,8 % | 2.918 | |
| +2,0% | 52,9 % | 565 | |
| +2,0% | 47,5 % | 1.107 | |
| +2,0% | 52,5 % | 3.081 |
Juggernaut e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,0% | 59,6 % | 617 | |
| +3,6% | 57,7 % | 1.247 | |
| +3,2% | 52,7 % | 560 | |
| +3,1% | 57,7 % | 2.396 | |
| +2,6% | 52,1 % | 2.311 | |
| +2,5% | 52,5 % | 1.066 | |
| +2,4% | 55,9 % | 851 | |
| +2,3% | 58,5 % | 755 | |
| +2,2% | 53,6 % | 1.579 | |
| +2,2% | 57,9 % | 330 | |
| +2,1% | 52,3 % | 2.327 | |
| +2,0% | 57,3 % | 946 |
Cu cine este Juggernaut mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,1% | 58,2 % | 699 | |
| +3,4% | 54,1 % | 741 | |
| +3,2% | 53,5 % | 144 | |
| +3,0% | 57,5 % | 447 | |
| +2,8% | 53,5 % | 879 | |
| +2,7% | 53,0 % | 1.072 | |
| +2,7% | 50,5 % | 384 | |
| +2,6% | 52,4 % | 1.275 | |
| +2,5% | 53,5 % | 718 | |
| +2,4% | 51,0 % | 300 | |
| +2,4% | 48,9 % | 235 | |
| +2,3% | 61,4 % | 316 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











