
Juggernaut: counteri și build în Dota 2
Juggernaut în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Juggernaut
Start
- Quelling Blade
- Tango
- Iron Branch
- Magic Stick
- Faerie Fire
- Circlet
Cizme
- 7 minPower Treads
- 8 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 10 minPerseverance
- 14 minBattle Fury
- 18 minYasha
- 22 minManta Style
- 27 minBlink Dagger
- 29 minButterfly
- 33 minAghanim's Scepter
- 33 minMonkey King Bar
Talente
- +1 s durată pentru Omnislash 37 %+40% furt de viață pentru Blade Dance 63 %25
- +15% daune critice pentru Blade Dance 82 %+120 daune pe secundă pentru Blade Fury 18 %20
- -15 s de repaus pentru Omnislash 0 %45 viteză de mișcare cât timp Blade Fury este activ 100 %15
- -12 s de repaus pentru Healing Ward 13 %-1.0 s pentru intervalul de obținere a suprapunerilor de Bladeform 87 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Blade Fury
- niv. 10Blade Dance
- niv. 15Healing Ward
- Poziția 1: Safe Lane98 %
Puternici împotriva lui Juggernaut
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,5% | 50,2 % | 209 | |
| +4,3% | 53,5 % | 1.358 | |
| +3,3% | 49,8 % | 3.885 | |
| +3,3% | 53,0 % | 6.926 | |
| +3,1% | 50,5 % | 6.360 | |
| +3,1% | 50,0 % | 3.800 | |
| +3,0% | 53,0 % | 4.688 | |
| +2,9% | 52,8 % | 12.097 | |
| +2,7% | 46,9 % | 3.654 | |
| +2,6% | 49,1 % | 14.338 | |
| +2,6% | 48,9 % | 2.570 | |
| +2,5% | 51,4 % | 13.626 |
Juggernaut e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,0% | 59,7 % | 7.569 | |
| +3,8% | 59,1 % | 1.240 | |
| +3,7% | 58,2 % | 6.085 | |
| +3,6% | 57,4 % | 6.919 | |
| +3,0% | 54,8 % | 5.505 | |
| +2,8% | 54,8 % | 13.405 | |
| +2,8% | 58,3 % | 3.888 | |
| +2,7% | 55,8 % | 4.133 | |
| +2,6% | 58,4 % | 2.144 | |
| +2,3% | 55,7 % | 6.280 | |
| +2,2% | 55,2 % | 4.166 | |
| +2,2% | 58,9 % | 2.878 |
Cu cine este Juggernaut mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,7% | 55,0 % | 2.730 | |
| +2,7% | 52,5 % | 2.512 | |
| +2,7% | 51,2 % | 1.174 | |
| +2,6% | 55,6 % | 3.737 | |
| +2,4% | 54,5 % | 11.531 | |
| +2,3% | 55,6 % | 5.547 | |
| +2,2% | 54,7 % | 236 | |
| +2,1% | 58,1 % | 3.000 | |
| +1,9% | 54,1 % | 5.884 | |
| +1,7% | 53,1 % | 4.363 | |
| +1,7% | 52,0 % | 7.033 | |
| +1,6% | 53,8 % | 6.363 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











