
Juggernaut: counteri și build în Dota 2
Juggernaut în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Juggernaut
Start
- Quelling Blade
- Tango
- Iron Branch
- Magic Stick
- Faerie Fire
- Circlet
Cizme
- 7 minPower Treads
- 8 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 10 minPerseverance
- 14 minBattle Fury
- 18 minYasha
- 22 minManta Style
- 27 minBlink Dagger
- 29 minButterfly
- 33 minAghanim's Scepter
- 33 minMonkey King Bar
Talente
- +1 s durată pentru Omnislash 37 %+40% furt de viață pentru Blade Dance 63 %25
- +15% daune critice pentru Blade Dance 82 %+120 daune pe secundă pentru Blade Fury 18 %20
- -15 s de repaus pentru Omnislash 0 %45 viteză de mișcare cât timp Blade Fury este activ 100 %15
- -12 s de repaus pentru Healing Ward 13 %-1.0 s pentru intervalul de obținere a suprapunerilor de Bladeform 87 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Blade Fury
- niv. 10Blade Dance
- niv. 15Healing Ward
- Poziția 1: Safe Lane96 %
Puternici împotriva lui Juggernaut
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,6% | 52,0 % | 4.438 | |
| +3,6% | 44,1 % | 204 | |
| +2,7% | 53,1 % | 4.661 | |
| +2,3% | 46,6 % | 1.633 | |
| +2,3% | 46,7 % | 3.559 | |
| +2,2% | 50,8 % | 13.388 | |
| +2,0% | 49,3 % | 2.314 | |
| +1,9% | 55,1 % | 906 | |
| +1,8% | 52,3 % | 11.516 | |
| +1,8% | 48,5 % | 3.533 | |
| +1,7% | 45,8 % | 3.273 | |
| +1,7% | 48,6 % | 1.934 |
Juggernaut e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,6% | 57,5 % | 5.513 | |
| +3,2% | 55,7 % | 5.655 | |
| +3,1% | 56,0 % | 2.711 | |
| +3,1% | 55,7 % | 5.227 | |
| +2,7% | 53,1 % | 3.030 | |
| +2,7% | 56,2 % | 3.006 | |
| +2,7% | 53,1 % | 2.326 | |
| +2,5% | 56,4 % | 1.806 | |
| +2,2% | 52,7 % | 11.729 | |
| +2,0% | 52,1 % | 5.381 | |
| +1,9% | 51,5 % | 773 | |
| +1,8% | 56,2 % | 6.170 |
Cu cine este Juggernaut mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,8% | 53,3 % | 1.929 | |
| +3,1% | 53,3 % | 6.752 | |
| +2,5% | 56,6 % | 5.024 | |
| +2,5% | 56,6 % | 1.068 | |
| +2,3% | 56,9 % | 2.661 | |
| +2,2% | 54,7 % | 4.399 | |
| +2,1% | 55,4 % | 478 | |
| +2,0% | 50,6 % | 1.524 | |
| +1,8% | 51,4 % | 2.767 | |
| +1,7% | 49,5 % | 1.000 | |
| +1,7% | 50,0 % | 2.674 | |
| +1,7% | 55,4 % | 12.592 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











