
Juggernaut: counteri și build în Dota 2
Juggernaut în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Juggernaut
Start
- Quelling Blade
- Tango
- Iron Branch
- Magic Stick
- Faerie Fire
- Circlet
Cizme
- 7 minPower Treads
- 8 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 10 minPerseverance
- 14 minBattle Fury
- 18 minYasha
- 22 minManta Style
- 27 minBlink Dagger
- 29 minButterfly
- 33 minAghanim's Scepter
- 33 minMonkey King Bar
Talente
- +1 s durată pentru Omnislash 37 %+40% furt de viață pentru Blade Dance 63 %25
- +15% daune critice pentru Blade Dance 82 %+120 daune pe secundă pentru Blade Fury 18 %20
- -15 s de repaus pentru Omnislash 0 %45 viteză de mișcare cât timp Blade Fury este activ 100 %15
- -12 s de repaus pentru Healing Ward 13 %-1.0 s pentru intervalul de obținere a suprapunerilor de Bladeform 87 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Blade Fury
- niv. 10Blade Dance
- niv. 15Healing Ward
- Poziția 1: Safe Lane99 %
Puternici împotriva lui Juggernaut
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +8,2% | 64,9 % | 77 | |
| +3,7% | 59,4 % | 421 | |
| +3,6% | 52,5 % | 1.420 | |
| +3,1% | 51,6 % | 281 | |
| +3,0% | 59,9 % | 299 | |
| +2,9% | 52,5 % | 1.089 | |
| +2,9% | 49,8 % | 2.385 | |
| +2,8% | 52,3 % | 3.516 | |
| +2,8% | 52,4 % | 2.479 | |
| +2,7% | 50,2 % | 925 | |
| +2,7% | 51,8 % | 2.186 | |
| +2,6% | 53,3 % | 439 |
Juggernaut e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,7% | 59,8 % | 1.441 | |
| +4,2% | 55,1 % | 2.669 | |
| +3,7% | 57,7 % | 1.917 | |
| +3,7% | 57,1 % | 648 | |
| +3,6% | 60,6 % | 1.983 | |
| +3,0% | 57,2 % | 3.537 | |
| +2,9% | 59,2 % | 1.406 | |
| +2,9% | 55,5 % | 3.721 | |
| +2,8% | 55,4 % | 2.709 | |
| +2,8% | 54,3 % | 958 | |
| +2,7% | 58,3 % | 858 | |
| +2,2% | 59,1 % | 203 |
Cu cine este Juggernaut mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,4% | 55,2 % | 3.782 | |
| +3,1% | 55,1 % | 1.076 | |
| +2,9% | 52,9 % | 512 | |
| +2,7% | 52,0 % | 660 | |
| +2,1% | 55,0 % | 865 | |
| +2,0% | 55,0 % | 2.401 | |
| +2,0% | 50,9 % | 621 | |
| +2,0% | 50,5 % | 1.730 | |
| +1,9% | 52,8 % | 229 | |
| +1,9% | 54,0 % | 1.642 | |
| +1,7% | 53,2 % | 6.051 | |
| +1,7% | 54,4 % | 1.100 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











