
Dark Willow: counteri și build în Dota 2
Dark Willow în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Dark Willow
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 9 minTranquil Boots
- 12 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 7 minRing of Basilius
- 7 minUrn of Shadows
- 9 minWind Lace
- 22 minEul's Scepter of Divinity
- 27 minBlink Dagger
Talente
- +2 ținte pentru Bedlam 60 %500 daune de impact pentru Terrorize 40 %25
- +1.5 s durată pentru Shadow Realm 53 %-7 s de repaus pentru Bramble Maze 47 %20
- +30 daune pentru Bedlam 66 %-20 s de repaus pentru Terrorize 34 %15
Ordinea abilităților
- niv. 9Bramble Maze
- niv. 9Shadow Realm
- niv. 15Cursed Crown
- Poziția 5: Hard Support48 %
- Poziția 4: Support46 %
Puternici împotriva lui Dark Willow
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,9% | 55,7 % | 732 | |
| +3,0% | 52,1 % | 303 | |
| +2,3% | 56,6 % | 3.030 | |
| +2,2% | 57,2 % | 551 | |
| +2,0% | 50,9 % | 1.109 | |
| +1,9% | 47,8 % | 362 | |
| +1,9% | 56,2 % | 413 | |
| +1,9% | 51,9 % | 908 | |
| +1,8% | 50,2 % | 2.163 | |
| +1,7% | 54,3 % | 898 | |
| +1,6% | 48,6 % | 547 | |
| +1,6% | 48,4 % | 1.025 |
Dark Willow e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,1% | 50,6 % | 267 | |
| +4,1% | 60,5 % | 172 | |
| +2,9% | 53,7 % | 549 | |
| +2,9% | 51,8 % | 714 | |
| +2,9% | 54,0 % | 781 | |
| +2,7% | 55,5 % | 658 | |
| +2,3% | 55,2 % | 762 | |
| +2,3% | 55,6 % | 593 | |
| +2,2% | 53,0 % | 572 | |
| +2,2% | 49,3 % | 1.545 | |
| +2,1% | 51,5 % | 839 | |
| +2,1% | 48,4 % | 1.959 |
Cu cine este Dark Willow mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,1% | 52,6 % | 234 | |
| +4,1% | 52,1 % | 632 | |
| +3,5% | 55,6 % | 232 | |
| +3,1% | 47,0 % | 230 | |
| +2,7% | 51,8 % | 637 | |
| +2,6% | 48,9 % | 826 | |
| +2,4% | 49,7 % | 725 | |
| +2,3% | 50,8 % | 1.936 | |
| +2,2% | 52,3 % | 3.733 | |
| +2,2% | 52,8 % | 4.873 | |
| +2,1% | 55,9 % | 304 | |
| +2,0% | 49,7 % | 437 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











