
Dark Willow: counteri și build în Dota 2
Dark Willow în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Dark Willow
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 9 minTranquil Boots
- 12 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 7 minRing of Basilius
- 7 minUrn of Shadows
- 9 minWind Lace
- 22 minEul's Scepter of Divinity
- 27 minBlink Dagger
Talente
- +2 ținte pentru Bedlam 60 %500 daune de impact pentru Terrorize 40 %25
- +1.5 s durată pentru Shadow Realm 53 %-7 s de repaus pentru Bramble Maze 47 %20
- +30 daune pentru Bedlam 66 %-20 s de repaus pentru Terrorize 34 %15
Ordinea abilităților
- niv. 9Bramble Maze
- niv. 9Shadow Realm
- niv. 15Cursed Crown
- Poziția 4: Support55 %
- Poziția 5: Hard Support43 %
Puternici împotriva lui Dark Willow
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,0% | 51,0 % | 286 | |
| +3,9% | 53,2 % | 237 | |
| +3,3% | 52,1 % | 117 | |
| +2,8% | 51,3 % | 638 | |
| +2,8% | 55,4 % | 2.709 | |
| +2,8% | 50,0 % | 646 | |
| +2,7% | 54,6 % | 2.796 | |
| +2,6% | 57,7 % | 695 | |
| +2,4% | 54,8 % | 1.576 | |
| +2,1% | 56,5 % | 487 | |
| +2,0% | 54,5 % | 231 | |
| +1,9% | 53,8 % | 641 |
Dark Willow e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,4% | 48,2 % | 251 | |
| +3,7% | 61,4 % | 241 | |
| +3,6% | 54,5 % | 178 | |
| +3,4% | 56,2 % | 242 | |
| +3,3% | 57,3 % | 382 | |
| +3,0% | 53,4 % | 174 | |
| +3,0% | 52,6 % | 987 | |
| +3,0% | 56,3 % | 464 | |
| +2,9% | 59,1 % | 640 | |
| +2,9% | 53,4 % | 328 | |
| +2,9% | 56,4 % | 413 | |
| +2,8% | 55,3 % | 566 |
Cu cine este Dark Willow mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,8% | 55,5 % | 292 | |
| +3,2% | 55,1 % | 376 | |
| +3,2% | 56,0 % | 639 | |
| +3,1% | 54,9 % | 510 | |
| +3,1% | 52,6 % | 312 | |
| +3,0% | 53,2 % | 1.188 | |
| +2,9% | 59,2 % | 519 | |
| +2,9% | 49,3 % | 150 | |
| +2,7% | 51,0 % | 433 | |
| +2,7% | 53,0 % | 543 | |
| +2,6% | 52,4 % | 468 | |
| +2,4% | 49,7 % | 729 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











