
Dark Willow: counteri și build în Dota 2
Dark Willow în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Dark Willow
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 9 minTranquil Boots
- 12 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 7 minRing of Basilius
- 7 minUrn of Shadows
- 9 minWind Lace
- 22 minEul's Scepter of Divinity
- 27 minBlink Dagger
Talente
- +2 ținte pentru Bedlam 60 %500 daune de impact pentru Terrorize 40 %25
- +1.5 s durată pentru Shadow Realm 53 %-7 s de repaus pentru Bramble Maze 47 %20
- +30 daune pentru Bedlam 66 %-20 s de repaus pentru Terrorize 34 %15
Ordinea abilităților
- niv. 9Bramble Maze
- niv. 9Shadow Realm
- niv. 15Cursed Crown
- Poziția 5: Hard Support49 %
- Poziția 4: Support47 %
Puternici împotriva lui Dark Willow
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,9% | 50,4 % | 456 | |
| +3,6% | 52,3 % | 285 | |
| +3,6% | 50,9 % | 959 | |
| +2,8% | 50,2 % | 3.219 | |
| +2,3% | 55,7 % | 6.280 | |
| +2,2% | 49,1 % | 980 | |
| +2,1% | 52,0 % | 5.329 | |
| +2,0% | 50,2 % | 1.328 | |
| +2,0% | 48,2 % | 1.514 | |
| +2,0% | 49,5 % | 3.512 | |
| +1,9% | 45,3 % | 2.534 | |
| +1,8% | 53,7 % | 998 |
Dark Willow e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,2% | 47,1 % | 365 | |
| +3,4% | 55,5 % | 461 | |
| +3,1% | 56,0 % | 1.020 | |
| +3,0% | 53,4 % | 910 | |
| +3,0% | 46,7 % | 364 | |
| +2,6% | 53,4 % | 766 | |
| +2,5% | 57,0 % | 1.055 | |
| +2,2% | 56,3 % | 190 | |
| +2,0% | 51,2 % | 2.854 | |
| +1,9% | 49,5 % | 3.254 | |
| +1,9% | 52,5 % | 2.366 | |
| +1,9% | 53,9 % | 675 |
Cu cine este Dark Willow mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,9% | 60,2 % | 359 | |
| +3,6% | 54,9 % | 1.004 | |
| +3,1% | 50,0 % | 418 | |
| +3,1% | 51,9 % | 780 | |
| +2,7% | 53,7 % | 769 | |
| +2,4% | 54,0 % | 698 | |
| +2,3% | 48,3 % | 818 | |
| +2,2% | 52,0 % | 704 | |
| +2,2% | 50,0 % | 1.126 | |
| +2,2% | 51,2 % | 646 | |
| +2,1% | 47,2 % | 299 | |
| +1,7% | 54,8 % | 673 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











