
Riki: counteri și build în Dota 2
Riki în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Riki
Start
- Tango
- Quelling Blade
- Iron Branch
- Slippers of Agility
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 9 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 14 minDiffusal Blade
- 19 minYasha
- 24 minManta Style
Talente
- -4 s de repaus pentru Tricks of the Trade 35 %+500 distanță de invocare pentru Blink Strike 66 %25
- +0.3 pentru multiplicatorul abilității Backstab 74 %-1 s de repaus pentru Blink Strike 26 %20
- 15% daune de bază ca daune pentru Tricks of the Trade 0 %-3 s de repaus pentru Smoke Screen 100 %15
- +50 rază pentru Smoke Screen 45 %+10% viteză de mișcare pentru Cloak and Dagger 55 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Blink Strike
- niv. 10Tricks of the Trade
- niv. 15Smoke Screen
- Poziția 2: Mid Lane41 %
- Poziția 1: Safe Lane39 %
Puternici împotriva lui Riki
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,4% | 58,5 % | 53 | |
| +5,9% | 51,0 % | 51 | |
| +5,7% | 59,5 % | 74 | |
| +5,0% | 49,0 % | 308 | |
| +4,9% | 49,5 % | 364 | |
| +4,3% | 54,2 % | 430 | |
| +4,0% | 51,6 % | 93 | |
| +3,8% | 42,5 % | 466 | |
| +3,4% | 54,4 % | 721 | |
| +3,3% | 56,3 % | 199 | |
| +3,2% | 43,9 % | 132 | |
| +3,2% | 52,6 % | 348 |
Riki e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,4% | 62,8 % | 191 | |
| +5,5% | 58,9 % | 855 | |
| +5,2% | 62,4 % | 327 | |
| +4,4% | 64,5 % | 138 | |
| +4,4% | 59,1 % | 394 | |
| +4,1% | 54,9 % | 1.255 | |
| +3,7% | 58,2 % | 373 | |
| +3,5% | 57,0 % | 696 | |
| +3,5% | 55,4 % | 873 | |
| +3,4% | 55,8 % | 86 | |
| +3,0% | 57,4 % | 460 | |
| +2,9% | 52,5 % | 1.089 |
Cu cine este Riki mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,0% | 56,0 % | 134 | |
| +4,8% | 62,5 % | 64 | |
| +4,6% | 59,0 % | 373 | |
| +4,5% | 61,8 % | 68 | |
| +4,2% | 62,3 % | 106 | |
| +3,9% | 59,6 % | 475 | |
| +3,6% | 55,6 % | 669 | |
| +3,4% | 56,4 % | 117 | |
| +3,0% | 56,8 % | 465 | |
| +2,9% | 55,3 % | 320 | |
| +2,7% | 55,8 % | 283 | |
| +2,7% | 56,7 % | 706 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











