
Lone Druid: counteri și build în Dota 2
Lone Druid în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Lone Druid
Start
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Tango
- Orb of Blight
- Quelling Blade
Cizme
- 6 minPower Treads
- 9 minPhase Boots
- 49 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 12 minMaelstrom
- 17 minMjollnir
- 23 minAghanim's Scepter
- 30 minSilver Edge
- 35 minBlack King Bar
Talente
- +150 rază pentru Savage Roar 23 %+55 viteză de atac 77 %20
- -4 s de repaus pentru Savage Roar 74 %+12 agilitate 26 %15
- +5 s durată pentru True Form 21 %+20 DPS pentru înrădăcinarea de la Entangle 79 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Spirit Link
- niv. 9Entangle
- niv. 16Savage Roar
- Poziția 1: Safe Lane61 %
- Poziția 2: Mid Lane26 %
Puternici împotriva lui Lone Druid
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,8% | 48,3 % | 1.030 | |
| +4,5% | 60,6 % | 170 | |
| +4,3% | 56,5 % | 501 | |
| +3,6% | 53,4 % | 771 | |
| +3,2% | 52,0 % | 542 | |
| +2,9% | 55,7 % | 686 | |
| +2,9% | 51,5 % | 658 | |
| +2,7% | 51,9 % | 339 | |
| +2,7% | 55,1 % | 1.204 | |
| +2,6% | 53,8 % | 234 | |
| +2,5% | 50,3 % | 493 | |
| +2,4% | 52,2 % | 917 |
Lone Druid e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,7% | 53,4 % | 279 | |
| +4,3% | 53,2 % | 656 | |
| +4,3% | 52,1 % | 574 | |
| +3,9% | 52,2 % | 707 | |
| +3,7% | 53,9 % | 343 | |
| +3,5% | 55,7 % | 420 | |
| +3,2% | 61,7 % | 363 | |
| +3,1% | 54,1 % | 887 | |
| +3,0% | 53,2 % | 406 | |
| +2,9% | 53,1 % | 386 | |
| +2,8% | 54,3 % | 916 | |
| +2,6% | 51,6 % | 1.367 |
Cu cine este Lone Druid mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,0% | 55,2 % | 1.240 | |
| +3,8% | 53,2 % | 652 | |
| +3,8% | 52,0 % | 554 | |
| +3,4% | 50,4 % | 389 | |
| +3,3% | 49,2 % | 307 | |
| +3,2% | 52,2 % | 289 | |
| +3,0% | 54,5 % | 609 | |
| +2,9% | 52,4 % | 168 | |
| +2,7% | 51,6 % | 405 | |
| +2,6% | 51,6 % | 285 | |
| +2,5% | 53,6 % | 433 | |
| +2,4% | 47,7 % | 256 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











