
Lone Druid: counteri și build în Dota 2
Lone Druid în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Lone Druid
Start
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Tango
- Orb of Blight
- Quelling Blade
Cizme
- 6 minPower Treads
- 9 minPhase Boots
- 49 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 12 minMaelstrom
- 17 minMjollnir
- 23 minAghanim's Scepter
- 30 minSilver Edge
- 35 minBlack King Bar
Talente
- +150 rază pentru Savage Roar 23 %+55 viteză de atac 77 %20
- -4 s de repaus pentru Savage Roar 74 %+12 agilitate 26 %15
- +5 s durată pentru True Form 21 %+20 DPS pentru înrădăcinarea de la Entangle 79 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Spirit Link
- niv. 9Entangle
- niv. 16Savage Roar
- Poziția 1: Safe Lane53 %
- Poziția 2: Mid Lane30 %
- Poziția 3: Off Lane12 %
Puternici împotriva lui Lone Druid
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,1% | 58,1 % | 167 | |
| +5,5% | 56,1 % | 223 | |
| +4,7% | 59,7 % | 181 | |
| +3,8% | 58,5 % | 94 | |
| +3,5% | 55,3 % | 208 | |
| +3,5% | 56,3 % | 286 | |
| +3,4% | 57,6 % | 33 | |
| +3,1% | 46,7 % | 291 | |
| +3,0% | 57,7 % | 208 | |
| +2,9% | 53,4 % | 189 | |
| +2,9% | 49,6 % | 123 | |
| +2,8% | 57,5 % | 87 |
Lone Druid e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,4% | 66,7 % | 81 | |
| +4,0% | 52,5 % | 139 | |
| +3,9% | 55,2 % | 105 | |
| +3,7% | 53,5 % | 129 | |
| +3,6% | 62,7 % | 67 | |
| +3,4% | 54,7 % | 225 | |
| +3,4% | 54,7 % | 181 | |
| +3,4% | 58,4 % | 89 | |
| +3,2% | 53,7 % | 149 | |
| +3,1% | 55,3 % | 132 | |
| +2,7% | 51,4 % | 364 | |
| +2,5% | 48,4 % | 62 |
Cu cine este Lone Druid mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,1% | 59,2 % | 125 | |
| +4,0% | 57,6 % | 158 | |
| +4,0% | 57,3 % | 286 | |
| +3,7% | 56,9 % | 144 | |
| +3,7% | 60,8 % | 51 | |
| +3,5% | 63,3 % | 90 | |
| +3,4% | 53,8 % | 80 | |
| +3,3% | 56,4 % | 431 | |
| +3,2% | 58,2 % | 158 | |
| +3,2% | 54,5 % | 66 | |
| +2,8% | 52,6 % | 38 | |
| +2,5% | 52,5 % | 61 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











