
Silencer: counteri și build în Dota 2
Silencer în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Silencer
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 12 minArcane Boots
- 14 minPower Treads
- 10 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 3 minNull Talisman
- 7 minRing of Basilius
- 21 minForce Staff
- 22 minGlimmer Cape
- 30 minDragon Lance
- 32 minAghanim's Scepter
Talente
- +30% daune pentru Glaives of Wisdom 100 %+2 s durată pentru Global Silence 0 %25
- +40 s durată furt de inteligență pentru Glaives of Wisdom 31 %250 zonă de efect pentru Last Word 69 %20
- -15 s de repaus pentru Global Silence 80 %+2s/+1 s durată efect de bază/penalizare pentru Arcane Curse 20 %15
- +25 viteză de atac 100 %+7% daune țintă amuțită pentru Suffer In Silence 0 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Arcane Curse
- niv. 10Last Word
- niv. 15Glaives of Wisdom
- Poziția 5: Hard Support45 %
- Poziția 4: Support41 %
- Poziția 2: Mid Lane12 %
Puternici împotriva lui Silencer
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,7% | 59,1 % | 599 | |
| +4,0% | 57,9 % | 5.729 | |
| +2,5% | 52,7 % | 577 | |
| +2,4% | 48,7 % | 1.487 | |
| +2,4% | 56,0 % | 1.715 | |
| +2,3% | 54,4 % | 4.911 | |
| +2,2% | 50,7 % | 6.757 | |
| +2,1% | 53,8 % | 1.317 | |
| +2,1% | 49,3 % | 416 | |
| +1,9% | 52,7 % | 1.705 | |
| +1,8% | 54,8 % | 7.035 | |
| +1,7% | 48,9 % | 1.602 |
Silencer e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,3% | 55,5 % | 1.276 | |
| +4,7% | 58,7 % | 1.679 | |
| +4,3% | 51,6 % | 3.949 | |
| +4,2% | 60,3 % | 277 | |
| +3,4% | 47,3 % | 558 | |
| +2,9% | 54,3 % | 1.089 | |
| +2,7% | 53,3 % | 2.590 | |
| +2,4% | 54,0 % | 1.523 | |
| +2,4% | 57,2 % | 872 | |
| +2,3% | 50,0 % | 3.009 | |
| +2,2% | 51,1 % | 1.764 | |
| +2,1% | 50,5 % | 1.809 |
Cu cine este Silencer mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,0% | 60,2 % | 568 | |
| +2,5% | 51,7 % | 480 | |
| +2,3% | 50,7 % | 1.318 | |
| +2,2% | 51,6 % | 7.910 | |
| +1,9% | 53,9 % | 449 | |
| +1,6% | 47,8 % | 577 | |
| +1,6% | 54,4 % | 6.050 | |
| +1,6% | 51,7 % | 9.706 | |
| +1,6% | 48,5 % | 874 | |
| +1,5% | 52,5 % | 3.805 | |
| +1,5% | 49,5 % | 868 | |
| +1,4% | 49,8 % | 6.050 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











