
Silencer: counteri și build în Dota 2
Silencer în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Silencer
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 12 minArcane Boots
- 14 minPower Treads
- 10 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 3 minNull Talisman
- 7 minRing of Basilius
- 21 minForce Staff
- 22 minGlimmer Cape
- 30 minDragon Lance
- 32 minAghanim's Scepter
Talente
- +30% daune pentru Glaives of Wisdom 100 %+2 s durată pentru Global Silence 0 %25
- +40 s durată furt de inteligență pentru Glaives of Wisdom 31 %250 zonă de efect pentru Last Word 69 %20
- -15 s de repaus pentru Global Silence 80 %+2s/+1 s durată efect de bază/penalizare pentru Arcane Curse 20 %15
- +25 viteză de atac 100 %+7% daune țintă amuțită pentru Suffer In Silence 0 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Arcane Curse
- niv. 10Last Word
- niv. 15Glaives of Wisdom
- Poziția 4: Support43 %
- Poziția 5: Hard Support40 %
- Poziția 2: Mid Lane15 %
Puternici împotriva lui Silencer
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,3% | 54,1 % | 525 | |
| +4,4% | 50,0 % | 590 | |
| +4,0% | 56,5 % | 5.456 | |
| +3,7% | 53,8 % | 656 | |
| +3,2% | 54,6 % | 1.263 | |
| +3,0% | 51,5 % | 1.240 | |
| +3,0% | 52,6 % | 1.427 | |
| +2,6% | 50,0 % | 1.711 | |
| +2,0% | 55,2 % | 1.593 | |
| +1,9% | 53,4 % | 7.021 | |
| +1,8% | 51,3 % | 3.457 | |
| +1,8% | 50,9 % | 1.091 |
Silencer e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,8% | 53,3 % | 703 | |
| +4,2% | 61,0 % | 269 | |
| +4,2% | 55,0 % | 1.535 | |
| +3,7% | 57,8 % | 1.219 | |
| +2,6% | 53,8 % | 1.185 | |
| +2,5% | 48,9 % | 507 | |
| +2,5% | 51,6 % | 7.001 | |
| +2,4% | 54,3 % | 2.232 | |
| +2,3% | 50,6 % | 3.267 | |
| +2,3% | 50,2 % | 3.140 | |
| +2,2% | 50,8 % | 1.715 | |
| +2,2% | 54,7 % | 2.444 |
Cu cine este Silencer mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,5% | 51,6 % | 1.465 | |
| +2,1% | 50,5 % | 3.322 | |
| +2,1% | 52,3 % | 2.031 | |
| +2,1% | 49,7 % | 1.232 | |
| +2,0% | 49,0 % | 912 | |
| +2,0% | 51,5 % | 1.143 | |
| +1,7% | 50,5 % | 7.420 | |
| +1,7% | 52,3 % | 2.822 | |
| +1,6% | 51,1 % | 1.058 | |
| +1,5% | 53,2 % | 6.429 | |
| +1,5% | 54,7 % | 5.205 | |
| +1,5% | 52,2 % | 2.780 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











