
Pudge: counteri și build în Dota 2
Pudge în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Pudge
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Enchanted Mango
- Wind Lace
- Sentry Ward
Cizme
- 7 minTranquil Boots
- 12 minPhase Boots
- 11 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 4 minBracer
- 4 minWind Lace
- 5 minMagic Wand
- 8 minUrn of Shadows
- 8 minInfused Raindrops
- 18 minBlink Dagger
- 22 minAether Lens
- 25 minBlade Mail
- 25 minGlimmer Cape
- 32 minAghanim's Scepter
Talente
- 1.5x daune/vindecare pentru Dismember 51 %1.5x bonusuri pentru Flesh Heap și Meat Shield 49 %25
- +0.75 s durată pentru Dismember 53 %-4 s de repaus pentru Meat Hook 47 %20
- +8% furt de viață pentru vrăji 34 %+150 daune pentru Meat Hook 66 %15
- +5 armură 59 %+10% încetinire pentru Rot 41 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Rot
- niv. 10Meat Hook
- niv. 15Meat Shield
- Poziția 4: Support35 %
- Poziția 5: Hard Support29 %
- Poziția 3: Off Lane21 %
- Poziția 2: Mid Lane13 %
Puternici împotriva lui Pudge
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,6% | 47,9 % | 355 | |
| +2,3% | 49,7 % | 1.259 | |
| +2,2% | 49,0 % | 6.792 | |
| +2,0% | 48,5 % | 5.786 | |
| +2,0% | 52,2 % | 6.017 | |
| +1,9% | 49,7 % | 8.767 | |
| +1,8% | 49,9 % | 3.755 | |
| +1,8% | 49,9 % | 4.036 | |
| +1,8% | 46,5 % | 3.517 | |
| +1,7% | 50,4 % | 8.013 | |
| +1,7% | 46,1 % | 5.244 | |
| +1,6% | 53,0 % | 10.070 |
Pudge e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,8% | 54,4 % | 4.016 | |
| +2,5% | 58,6 % | 1.627 | |
| +2,3% | 51,6 % | 14.765 | |
| +2,2% | 53,6 % | 22.950 | |
| +2,1% | 52,2 % | 20.094 | |
| +1,9% | 58,2 % | 1.919 | |
| +1,9% | 55,0 % | 8.732 | |
| +1,6% | 54,7 % | 2.424 | |
| +1,5% | 51,8 % | 4.160 | |
| +1,5% | 53,7 % | 3.215 | |
| +1,4% | 55,8 % | 4.990 | |
| +1,4% | 54,3 % | 8.129 |
Cu cine este Pudge mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,4% | 54,2 % | 3.199 | |
| +2,4% | 48,9 % | 12.011 | |
| +1,8% | 50,5 % | 2.520 | |
| +1,8% | 51,6 % | 4.252 | |
| +1,8% | 52,1 % | 21.370 | |
| +1,8% | 54,0 % | 5.156 | |
| +1,7% | 54,0 % | 6.298 | |
| +1,7% | 46,5 % | 260 | |
| +1,7% | 51,3 % | 7.151 | |
| +1,7% | 52,0 % | 3.043 | |
| +1,6% | 54,0 % | 2.203 | |
| +1,6% | 47,7 % | 1.239 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











