
Pudge: counteri și build în Dota 2
Pudge în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Pudge
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Enchanted Mango
- Wind Lace
- Sentry Ward
Cizme
- 7 minTranquil Boots
- 12 minPhase Boots
- 11 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 4 minBracer
- 4 minWind Lace
- 5 minMagic Wand
- 8 minUrn of Shadows
- 8 minInfused Raindrops
- 18 minBlink Dagger
- 22 minAether Lens
- 25 minBlade Mail
- 25 minGlimmer Cape
- 32 minAghanim's Scepter
Talente
- 1.5x daune/vindecare pentru Dismember 51 %1.5x bonusuri pentru Flesh Heap și Meat Shield 49 %25
- +0.75 s durată pentru Dismember 53 %-4 s de repaus pentru Meat Hook 47 %20
- +8% furt de viață pentru vrăji 34 %+150 daune pentru Meat Hook 66 %15
- +5 armură 59 %+10% încetinire pentru Rot 41 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Rot
- niv. 10Meat Hook
- niv. 15Meat Shield
- Poziția 4: Support35 %
- Poziția 5: Hard Support28 %
- Poziția 3: Off Lane22 %
- Poziția 2: Mid Lane13 %
Puternici împotriva lui Pudge
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,4% | 49,8 % | 5.322 | |
| +2,3% | 48,4 % | 4.055 | |
| +2,1% | 51,3 % | 8.886 | |
| +2,1% | 49,5 % | 5.465 | |
| +2,0% | 54,1 % | 8.968 | |
| +2,0% | 47,4 % | 2.070 | |
| +1,9% | 50,8 % | 14.508 | |
| +1,8% | 54,3 % | 14.178 | |
| +1,8% | 51,3 % | 15.507 | |
| +1,7% | 53,7 % | 13.796 | |
| +1,7% | 47,6 % | 7.708 | |
| +1,7% | 48,6 % | 5.606 |
Pudge e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,4% | 51,7 % | 4.769 | |
| +3,2% | 52,6 % | 11.465 | |
| +2,9% | 52,0 % | 4.413 | |
| +2,5% | 52,2 % | 19.234 | |
| +2,5% | 55,5 % | 2.865 | |
| +2,4% | 54,0 % | 18.388 | |
| +2,2% | 56,7 % | 7.918 | |
| +2,0% | 53,1 % | 7.587 | |
| +2,0% | 54,0 % | 976 | |
| +1,9% | 49,2 % | 15.949 | |
| +1,9% | 52,6 % | 20.299 | |
| +1,8% | 51,0 % | 17.564 |
Cu cine este Pudge mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,3% | 53,5 % | 284 | |
| +3,1% | 52,6 % | 3.206 | |
| +3,1% | 55,3 % | 3.020 | |
| +2,9% | 50,2 % | 2.212 | |
| +2,5% | 53,4 % | 3.762 | |
| +2,2% | 51,0 % | 19.432 | |
| +2,0% | 48,0 % | 11.078 | |
| +1,9% | 54,4 % | 7.156 | |
| +1,8% | 51,9 % | 5.363 | |
| +1,7% | 54,4 % | 1.894 | |
| +1,7% | 53,9 % | 3.881 | |
| +1,7% | 51,8 % | 10.283 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











