
Magnus: counteri și build în Dota 2
Magnus în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Magnus
Start
- Tango
- Iron Branch
- Circlet
- Quelling Blade
- Gauntlets of Strength
- Magic Stick
Cizme
- 9 minPower Treads
- 9 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 1 minBracer
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 11 minBlink Dagger
- 16 minKaya
- 20 minYasha and Kaya
- 25 minBlack King Bar
- 26 minAghanim's Scepter
Talente
- Shockwave revine la Magnus 39 %+0.8 s de năucire pentru Reverse Polarity 61 %25
- +125 daune pentru Shockwave 59 %+15% daune per distanță parcursă pentru Skewer 41 %20
- +14 puncte pentru toate atributele per erou lovit cu Reverse Polarity 39 %-5 s de repaus pentru Skewer 61 %15
Ordinea abilităților
- niv. 8Shockwave
- niv. 10Skewer
- niv. 15Empower
- Poziția 3: Off Lane50 %
- Poziția 2: Mid Lane21 %
- Poziția 4: Support17 %
- Poziția 5: Hard Support11 %
Puternici împotriva lui Magnus
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,8% | 56,1 % | 1.403 | |
| +2,2% | 53,9 % | 9.076 | |
| +2,2% | 52,3 % | 4.248 | |
| +2,1% | 50,2 % | 2.833 | |
| +2,1% | 52,1 % | 4.348 | |
| +2,0% | 55,9 % | 10.709 | |
| +2,0% | 50,9 % | 4.593 | |
| +2,0% | 49,3 % | 2.819 | |
| +2,0% | 54,0 % | 6.892 | |
| +1,7% | 49,8 % | 2.367 | |
| +1,7% | 49,6 % | 5.061 | |
| +1,6% | 59,1 % | 780 |
Magnus e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,0% | 51,9 % | 3.259 | |
| +2,4% | 47,8 % | 6.762 | |
| +2,4% | 56,2 % | 927 | |
| +2,3% | 51,2 % | 2.112 | |
| +2,2% | 53,6 % | 3.390 | |
| +2,2% | 52,3 % | 1.949 | |
| +2,0% | 47,6 % | 2.434 | |
| +2,0% | 50,3 % | 5.571 | |
| +1,9% | 49,6 % | 2.637 | |
| +1,9% | 50,8 % | 14.508 | |
| +1,8% | 53,7 % | 4.014 | |
| +1,7% | 54,9 % | 173 |
Cu cine este Magnus mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,6% | 53,3 % | 1.317 | |
| +4,1% | 59,5 % | 543 | |
| +3,3% | 54,6 % | 1.133 | |
| +3,1% | 54,1 % | 1.145 | |
| +3,0% | 51,5 % | 868 | |
| +2,9% | 54,4 % | 895 | |
| +2,9% | 47,4 % | 291 | |
| +2,9% | 59,2 % | 647 | |
| +2,8% | 54,9 % | 11.424 | |
| +2,6% | 49,1 % | 930 | |
| +2,5% | 53,6 % | 1.855 | |
| +2,2% | 49,1 % | 1.207 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











