
Ember Spirit: counteri și build în Dota 2
Ember Spirit în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Ember Spirit
Start
- Tango
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Quelling Blade
- Observer Ward
Cizme
- 10 minPhase Boots
- 31 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 7 minUrn of Shadows
- 13 minSpirit Vessel
- 18 minMage Slayer
- 19 minKaya
- 29 minKaya and Sange
- 30 minBlack King Bar
- 31 minAghanim's Scepter
Talente
- 2 încărcături pentru Sleight of Fist 74 %-12 s pentru refacerea încărcăturii de Remnant 27 %25
- +50 daune împotriva eroilor pentru Sleight of Fist 80 %+50 daune pentru Searing Chains 21 %20
- +100% daune pe secundă pentru Flame Guard 89 %+0.8 s durată pentru Searing Chains 11 %15
- +12 daune 11 %+165 barieră pentru Flame Guard 89 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Flame Guard
- niv. 12Searing Chains
- niv. 13Sleight of Fist
- Poziția 2: Mid Lane94 %
Puternici împotriva lui Ember Spirit
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,0% | 53,0 % | 636 | |
| +5,7% | 53,2 % | 1.011 | |
| +5,6% | 59,1 % | 499 | |
| +5,0% | 55,1 % | 661 | |
| +4,8% | 55,0 % | 2.850 | |
| +4,3% | 52,9 % | 947 | |
| +4,3% | 55,1 % | 272 | |
| +4,2% | 53,6 % | 1.526 | |
| +3,5% | 52,9 % | 711 | |
| +3,3% | 58,0 % | 2.087 | |
| +3,1% | 56,2 % | 397 | |
| +3,0% | 56,4 % | 319 |
Ember Spirit e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,4% | 52,0 % | 1.301 | |
| +3,3% | 50,4 % | 359 | |
| +3,2% | 49,0 % | 2.794 | |
| +3,0% | 53,0 % | 811 | |
| +2,7% | 58,9 % | 141 | |
| +2,4% | 52,5 % | 670 | |
| +2,3% | 54,2 % | 825 | |
| +2,3% | 46,0 % | 298 | |
| +2,2% | 49,3 % | 2.384 | |
| +2,2% | 51,5 % | 786 | |
| +2,2% | 52,6 % | 2.097 | |
| +2,1% | 50,6 % | 2.697 |
Cu cine este Ember Spirit mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,0% | 49,2 % | 311 | |
| +3,2% | 49,4 % | 241 | |
| +3,1% | 53,5 % | 1.411 | |
| +2,9% | 54,4 % | 1.879 | |
| +2,8% | 50,3 % | 1.349 | |
| +2,7% | 49,6 % | 663 | |
| +2,7% | 51,4 % | 1.499 | |
| +2,7% | 50,1 % | 870 | |
| +2,5% | 49,5 % | 590 | |
| +2,4% | 53,3 % | 347 | |
| +2,2% | 49,4 % | 255 | |
| +2,2% | 47,9 % | 960 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











