
Puck: counteri și build în Dota 2
Puck în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Puck
Start
- Tango
- Iron Branch
- Faerie Fire
Cizme
- 10 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 4 minNull Talisman
- 14 minWitch Blade
- 19 minBlink Dagger
- 24 minEul's Scepter of Divinity
- 28 minParasma
- 34 minAghanim's Scepter
Talente
- -30 s de repaus pentru Dream Coil 48 %+350 rază/distanță maximă pentru Waning Rift 52 %25
- -2.5 s de repaus pentru Waning Rift 75 %+200 daune inițiale/de întrerupere pentru Dream Coil 25 %20
- +2% refacere de viață și mana pentru Puckish 3 %+60 daune pentru Waning Rift 97 %15
- +35 daune pentru Illusory Orb 80 %+1.25 s de amuțire pentru Waning Rift 20 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Illusory Orb
- niv. 10Waning Rift
- niv. 15Phase Shift
- Poziția 2: Mid Lane89 %
Puternici împotriva lui Puck
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,8% | 64,7 % | 68 | |
| +5,8% | 62,0 % | 50 | |
| +5,3% | 59,1 % | 110 | |
| +5,0% | 62,1 % | 58 | |
| +4,6% | 60,0 % | 45 | |
| +4,5% | 64,5 % | 62 | |
| +4,2% | 54,7 % | 64 | |
| +4,2% | 62,3 % | 53 | |
| +4,0% | 67,3 % | 101 | |
| +3,9% | 58,8 % | 102 | |
| +3,9% | 67,3 % | 52 | |
| +3,5% | 63,6 % | 77 |
Puck e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,7% | 66,7 % | 18 | |
| +4,1% | 53,8 % | 26 | |
| +3,7% | 48,2 % | 415 | |
| +3,6% | 53,1 % | 128 | |
| +3,5% | 53,3 % | 105 | |
| +3,3% | 49,7 % | 195 | |
| +3,1% | 57,0 % | 79 | |
| +3,0% | 58,2 % | 79 | |
| +2,8% | 49,2 % | 63 | |
| +2,6% | 53,8 % | 266 | |
| +2,6% | 48,5 % | 204 | |
| +2,6% | 46,5 % | 228 |
Cu cine este Puck mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,1% | 54,5 % | 22 | |
| +3,2% | 54,1 % | 196 | |
| +3,2% | 53,0 % | 115 | |
| +3,2% | 48,8 % | 172 | |
| +3,0% | 49,5 % | 105 | |
| +2,8% | 51,9 % | 54 | |
| +2,7% | 52,9 % | 153 | |
| +2,7% | 51,5 % | 97 | |
| +2,5% | 52,4 % | 105 | |
| +2,2% | 53,1 % | 49 | |
| +2,2% | 30,4 % | 23 | |
| +1,9% | 46,3 % | 108 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











